Šilutės teatras turi naują režisierių ir žiūrovams paruošė naujienų

Šilutės kamerinio dramos teatro kolektyvas spektaklių mėgėjams yra paruošęs naujienų.

Šilutės kamerinio dramos teatro kolektyvas spektaklių mėgėjams yra paruošęs naujienų.

Nuo praėjusių metų birželio šioje savivaldybės kūrybinėje įstaigoje dirba naujas, didelę patirtį turintis režisierius. Jau paruošti premjerai ir du nauji spektakliai, kurie bus parodyti, kai tik bus atvertos karantino uždangos.

Taip apie Šilutės kamerinio dramos teatro veiklą sako Švietimo ir kultūros skyriaus Kultūros poskyrio vedėja Vilma Griškevičienė.

Savivaldybės teatralai 2020 metais nesnaudė

V. Griškevičienės rajono tarybos komitetų nariams pasakojo, kad Savivaldybės teatro grupė 2020 m. irgi susidūrė su iššūkiais, kurie padarė įtaką teatro veiklai. Dėl karantinų nuo kovo iki gegužės mėn. bei nuo lapkričio iki gruodžio mėn. buvo nutrauktos planuotos gastrolės, neįvyko dalis planuotų spektaklių ir renginių.

Tačiau teatro veikla buvo perkelta į virtualias erdves. Tuo laikotarpiu repeticijos vyko ir paslaugos buvo teikiamos nuotoliniu būdu. Nežiūrint iškilusių sunkumų pavyko pastatyti abu suplanuotus premjerinius spektaklius.

Per praėjusius metus teatras parodė 28 spektaklius, iš jų teatro patalpose 11, Šilutės rajone bei kituose rajonuose (Tauragės, Kėdainių, Pagėgių, Šilalės, Klaipėdos, Šiaulių, Ukmergės) – 17. Dėl pandemijos teko atšaukti 22 spektaklius, iš jų gastrolėse – 19.

Dirba naujas režisierius

V. Griškevičienė įsitikinusi, kad Šilutės kamerinis dramos teatras tokiomis sunkiomis veiklai sąlygomis aktyviai dirbo ir todėl, kad nuo praėjusių metų birželio čia dirba naujas režisierius – Albinas Kėleris. Jis per savo karjeros laiką sukūrė daugiau kaip 70 vaidmenų, statė spektaklius Panevėžio J. Miltinio dramos teatre, teatre „Menas“, sukūrė vaidmenų kino filmuose, yra Auksinio scenos kryžiaus laureatas.

Šilutės kameriniame dramos teatre pernai A. Kėleris pastatė premjeras „Girta naktis“ ir kalėdinį spektaklį „Šventės lipa per kalnus”. Jų premjeras dėl karantino teko nukelti į 2021 metus.

Pasak V. Griškevičienės, šio režisieriaus teatro vizija yra harmonija, kurios siekiama per subalansuotą repertuarą: derinant klasiką ir novatoriškumą, pastatymus jaunimui ir brandžiam žiūrovui, spektaklio turinio lengvumą su gyliu ir išgyvenimais.

Teatre yra suformuota 7 narių Meno taryba. Tarybos pirmininkas – aktorius Vygantas Paldauskas, nariai režisierius, teatrologas, KU humanitarinių mokslų daktaras Petras Bielskis, Šilutės rajono tarybos nariai Genovaitė Kimbrienė ir Ričardas Stonkus, Kultūros poskyrio vedėja V. Griškevičienė, Šilutės kamerinio dramos teatro direktorė Ramunė Kiniulytė ir aktorė Alma Rimkevičiūtė – Mockienė. Meno taryba svarstė įstaigos veiklą per 2020 m ir jai pritarė.

Dėkojo už kūrybinę veiklą

Socialinių reikalų komiteto narė Sandra Tamašauskienė, išklausiusi Teatro veiklos pristatymą dėkojo Savivaldybės tarybai ir administracijai, kad Šilutė turi kamerinį dramos teatrą. Jos nuomone, teatras turi nemažą įtaką šilutiškių kultūriniam gyvenimui. Ji pastebi, kad teatras aktyviai bendrauja su švietimo įstaigomis, moksleivius pritraukia į edukacinius užsiėmimus, mokyklose stebimi spektaklių įrašai. Pasak S. Tamašauskienės, taip ugdomi būsimieji spektaklių žiūrovai.

Komercijos direktorius, korespondentas