Šilutės techninės apžiūros stotyje – naujovės vairuotojų patogumui

Praėjusių metų pavasarį radikalių pokyčių sulaukusioje ir trečdaliu išaugusioje Šilutės techninės apžiūros stotyje (TAS) baigtas įgyvendinti dar vienas investicinis projektas: čia atsirado moderni eilių valdymo bei išankstinės registracijos patikrai sistema. Yra ir daugiau naujienų.

„Įprastas vairuotojų pasiteisinimas „reikėjo ilgai stovėti eilėje“ dabar tapo „mušta korta“ – sako „Transkona“ direktorius gamybai A. Idzelis.

Vyrų pasiteisinimai tapo „mušta korta“

Klaipėdos regione techninę apžiūrą atliekančios įmonės „Transkona“ vadovai, kalbėdami apie „šalutinį“ Šilutės TAS rekonstrukcijos poveikį sunkiai sulaiko šypsenas.

„Visos arba beveik visos vyrų kompanijos turi tam tikrų ritualų, kurių metu atsiriboja tiek nuo visų kasdienių darbų, tiek nuo šeimyninių rūpesčių. Šilutėje viena tokių „pabėgimo“ schemų buvo pakrikštyta sąlyginiu pavadinimu „važiuoju į technikinę“. Tai reiškė teisę iš pat ankstaus ryto pradėti trepsėti aplink automobilį su prietaisų skydelio valikliu ar kokiu kitu garažo chemijos produktu, o po to pradingti iki pavakarės, nes techninė apžiūra – reikalas rimtas.

Tačiau atsiradusi galimybė iš anksto registruotis reiškia, kad į TA stotį atvykus tiksliai numatytu laiku su tvarkingu automobiliu čia sugaištama daugių daugiausia pusę valandos. T. y. pasiteisinimas „reikėjo eilėje ilgai stovėti“ staiga tapo „mušta korta“, – atvirauja „Transkona“ direktorius gamybai Algimantas Idzelis.

Iš tiesų, po pastarosios modernizacijos Šilutės TAS tapo gerokai patogesnė absoliučiai visiems automobilininkams. Tiek linkę planuoti savo laiką ir pasirenkantys išankstinę registraciją, tiek niekur neskubantys ir mėgstantys pabendrauti „gyvose“ eilėse dabar gali elgtis kaip tinkami. 50 laikų arba maždaug trečdalis visų transporto priemonių, kurias per darbo dieną gali priimti patikrai šioje stotyje dirbantys kontrolieriai, skirta pasirinkusiems išankstinės registracijos variantą. Tokiems klientams skirta visa 3 – oji patikros linija ir atskira parkavimo vieta tiesiai prieš ją. Tačiau kad ir kur prie techninės apžiūros pastato sustotų atvykėlis, susiorientuoti padės ant pastato fasado pritvirtintos švieslentės.

Po modernizacijos Šilutės TAS įrengta trečioji techninės apžiūros linija, skirta iš anksto užsiregistravusiems vairuotojams.

Laukti tereikia kelias minutes

„Tai, kad šia galimybe naudojasi dar sąlyginai nedidelė dalis automobilininkų, galima paaiškinti nebent per ilgus metus susiformavusiais įpročiais. Kita vertus, kai sutvarkėme klientų laukimo aikštelę, subraižėme eglutės formos stovėjimo vietas, aiškias manevravimo link patikros linijų juostas, sumaišties nebeliko – žmonės gali saugiai manevruoti netrukdydami vieni kitiems. Visgi nuoširdžiai rekomenduoju iš anksto planuoti dieną ir internetu, per svetainę www.vta.lt, ar telefonu (8 441) 62395 registruoti automobilį apžiūrai jo šeimininkui patogiausiu metu. Tada tereikia nueiti iki TAS kasos, pasiimti registracijos numeriuką ir keletą minučių luktelėti, kol švieslentėje užsidegs kvietimas važiuoti į vidų. Tai nepalyginamai patogiau absoliučiai visiems. Pakeitus senus įpročius pačiam žmogui priklausys visas kitas jo laikas ir galės būti leidžiamas mėgstamiausiems dalykams. Lūkuriavimas eilėje, greičiausiai į tokį sąrašą nepatenka“, – pastebi Algimantas Idzelis.

Beje, pagal patikrai atvykstančių automobilių skaičių Šilutės TAS prilygo didesniuose Lietuvos miestuose esančioms stotims. Per metus čia būdavo atliekama apie 15 000 pirminių ir pakartotinių techninės apžiūros procedūrų. Po rekonstrukcijos ir modernizavimo čia gali apsilankyti gerokai daugiau transporto priemonių, o jų „sveikata“ patikrinama greičiau.

Šilutės TAS dirba I – VI nuo 8.00 val. iki 17.00 val., sekmadienis ne darbo diena.

Komercijos direktorius, korespondentas