„Šilutės“ treneris K. Mačijauskas: „Su komanda turime dar nebaigtų darbų“

Krepsis trenerisPaskelbus karantiną Nacionalinė krepšinio lyga (NKL) pasekė Lietuvos krepšinio lygos pavyzdžiu ir nusprendė stabdyti čempionatą, o ne daryti pertrauką ar žaisti be žiūrovų. Sezoną „Šilutės“ komanda baigė trečiąja vieta turnyrinėje lentelėje, netrukus vyrai išsiskirstė, legionieriai išskrido namo už Atlanto.

„Mieli Šilutės krepšinio fanai! Ačiū Jums už kiekvienų varžybų metu atiduota širdį, už tai, kad buvote su mumis šio sezono kelionėje ir tikėjote komanda. Šiandien jums ir jūsų šeimoms linkiu sveikatos bei stiprybės, o su Šilutės krepšinio klubu turime dar nebaigtų darbų. Tad manau jau greitai pasimatysime“, – po sezono į sirgalius kreipėsi komandos treneris Kęstutis Mačijauskas.

Šiandien siūlome interviu su strategu, mūsų komandą atvedusiu į NKL lygos geriausiųjų trejetuką.

Kaip leidi laiką karantino metu?

– Turbūt kaip ir daugelis žmonių: leidžiu laiką namie, stengiuosi kuo mažiau eiti į lauką, laikausi rekomendacijų.

Dabar visi turime nemažai laisvo laiko. Ar pats laisvalaikiu žiūri krepšinio rungtynių įrašus? O gal kaip tik norisi pailsėti nuo krepšinio?

– Krepšinio įrašus žiūriu minimaliai, bet daug laiko praleidžiu žiūrėdamas įvairių seminarų įrašus, kur savo patirtimi dalinasi geriausi pasaulio krepšinio treneriai. Taip stengiuosi tobulėti ir nešvaistyti laiko veltui. Ilsėtis nuo krepšinio nesinori. Gal kaip tik po tokio neblogo sezono norisi pasiruošti kitiems metams dar geriau.

Kokia nuotaika sutikai naujieną, jog sezonas nutraukiamas?

Su komandos konsultantu Jonu važiavome į lygos posėdį, kuriame buvo nuspręsta, kad sezonas baigtas, bet kitokio scenarijaus ir nesitikėjome. Daugelis pasaulio, Europos ir Lietuvos lygų jau buvo sustabdytos.

Kaip vertini užimtą 3-ąją vietą? Tai vienas geriausių pasiekimų komandos istorijoje, bet ar nėra kartėlio dėl prarastos progos pakovoti dėl aukso?

– Trečia vieta dar neparodė mūsų potencialo, nes reguliaraus sezono pabaigoje pasipildėme trūkstama grandimi. Tai vidurio puolėjai, kurie užpildė mūsų spragas – tai vėliau pasirodė mūsų žaidime. Kartėlis didelis, nes praradome šansą pakovoti dėl čempiono titulo.

Kaip į šią naujieną reagavo žaidėjai? Kokiomis nuotaikomis išsiskirstėte?89020467 196633718284248_1447944066594504704_n

– Komanda reagavo ramiai, nes jau nujautėme, kad čempionatas bus sustabdytas. Legionieriai Byronas ir Omaras jau buvo nusprendę išvykti dėl susidariusios situacijos. Išsiskirstėme greitai, nes laikėmės rekomendacijų nesibūriuoti. Su komanda dar susitiksime NKL apdovanojimuose, kur mums bus įteikti 3-ios vietos medaliai. Manau tada turėsime daugiau laiko aptarti sezoną.

Ar toliau kontaktuoji su žaidėjais? Gal kai kuriuos jau kalbini grįžti kitam sezonui?

– Taip, palaikome ryšį, bendraujame. Be abejo norėtume, kad visi žaidėjai pasiliktų ir kitąmet, neabejoju, kad greit pateiksime jiems pasiūlymus. Kai kurie žaidėjai turi sutartis ir kitiems metams.

Nors esi vienas jauniausių lygos trenerių, labai greit apsipratai vyr. trenerio rolėje. Kaip pavyko taip greitai persiorientuoti?

– Krepšinyje esu ne pirmus metus, ne vienerius metus žaidžiau už „Šilutę“. Dar pernai teko apsiprasti trenerio asistento rolėje, o šiemet rezultatai buvo geri, tad apsiprasti nebuvo sunku. Užimta 3 vieta nėra maksimaliai užkelta kartelė, tad manau, kad spaudimo didelio nėra. Tikimės kasmet vis geresnių rezultatų.

Kaip vertini sirgalių palaikymą sezono metu? Kokį balą jiems rašytum?

– Jau ne kartą esu sakęs, kad Šilutės sirgaliai geriausi Lietuvoje. Jų balas jau daugelį metų yra 10 iš 10.

Ir lengvesnis pabaigai. Ar galėtum išvardinti penkis labiausiai patikusius visų laikų Šilutės žaidėjus?

– Geriausias penketukas iš mano vaikystės, kai „Šilutė“ žaidė aukščiausioje Lietuvos krepšinio lygoje. Galėčiau net suskirstyti pagal pozicijas: įžaidėjas Laimis Ulevičius, atakuojantis gynėjas Alius Rauluševičius, lengvasis krašto puolėjas Mindaugas Timinskis, sunkusis krašto puolėjas Petras Jonikas ir vidurio puolėjas Raimondas Leikus. Ir be abejo, geriausias komandos treneris – Steponas Kairys.