Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykloje atsivėrė durys „pačiupinėti“ specialybes

turizmo serviravimasŠilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykloje – pavasarinis šurmulys. Čia balandžio 8-18 dienomis iš rajono autobusiukais nuolat kursavo mokiniai, kurie jau pradėjo dairytis, kokią specialybę ir mokymosi įstaigą pasirinkti kitais mokslo metais.

turizmo elektrikasŠįmet profesijų dienos vyko mokyklos patalpose, ir atvykę mokiniai galėjo susipažinti su specialybe, pamatyti mokymo metu naudojamas priemones, susitikti su mokytojais, moksleiviais.

Anksčiau Turizmo ir paslaugų verslo mokyklos mokytojai, paruošę savo profesijų pristatymo programas, patys važinėdavo po miesto bei rajonų mokyklas jas pristatyti. Šiemet moksleiviams suteikiama galimybė patiems sužinoti apie norimą specialybę ten, kur jie ir leistų mokslo dienas.

„Šiais metais atvirų durų dienos Turizmo ir paslaugų verslo mokykloje kitokios, – teigia mokyklos direktorius Pranas Avižinis. – Dabar vaikai su profesijomis supažindinami ne vien teoriškai, bet ir praktiškai. Atvykę į mokyklą, jie turi galimybę ją ir išbandyti.

Būsimiesiems kulinarams suteikiama proga gaminti, kosmetologėms – pamatyti, kaip daromas veido valymas, nustatomas odos tipas, statybininkams – išbandyti darbo įrankius, viešbučio darbuotojams – apžvelgti, kaip tvarkomi kambariai, o būsimiesiems barmenams – profesionaliai suplakti kokteilį ir paserviruoti stalą.“

Kiekvienai specialybei paskirta diena, kurios metu daugiausia dėmesio jai ir skirta: čia vyko grožio, skonio, viešbučio, statybos, slaugos dienos. Nė vienas svečias nebuvo pamirštas: mokytojos paslaugiai po mokyklą vedžiojo moksleivius ten, kur labiausiai jiems buvo įdomu.

Salėje vyko visų profesijų paroda, o šios mokyklos mokinės jaukią atmosferą sukūrė dainuodamos bei grodamos gitara.

Daugiausia svečių buvo skonio dieną. O grožio dienos vaikinų vis dar nedomina – tad nekeista, kad tądien suvažiavo vien merginos.