Šilutės ugniagesiai atsinaujina: gavo naują autocisterną, laukia specialios valties

Priešgaisrinėms gelbėjimo valdyboms pirmadienį perduotos 37 vidutinės ir 6 sunkiosios klasės automobilinės cisternos bei 4 automobilinės kopėčios. Viena nauja autocisterna pradžiugino ir Šilutės PGT vyrus, o artimiausiomis dienomis mūsų ugniagesius pasieks ir nauja moderni valtis su priekaba.

Šilutiškiams žadėjo tik rudenį

Vidaus reikalų ministerija skelbia, kad 37 naujų autocisternų vertė yra apie 12 mln. eurų, bendra transporto pirkimo suma – 23 mln. eurų. O Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) direktorius Saulius Greičius neabejoja, kad įrangos atnaujinimas reikšmingai padidins ir nacionalinį šalies saugumą.

Dalis įrangos ugniagesiams buvo pristatyta dar vasaros viduryje – liepos mėnesį PAGD perduota 20 vidutinės klasės naujų automobilių cisternų. Iš viso PAGD per pastaruosius metus įsigijo 73 naujus automobilius – 58 vidutinės klasės ir 15 sunkiųjų.

Tačiau Šilutės ugniagesiams gelbėtojams naujasis pirkinys buvo pažadėtas tik rudenį.

Kaina viršija 200 tūkst. eurų

Naujutėlaitis automobilis Šilutę pasiekė pirmadienio vakare. Šilutės PGT vadas Valdas Kundrotas neslėpė, kad visas kolektyvas džiaugiasi.  Iki šiol Šilutės PGT turėjo dvi autocisternas, pagamintas 2016 ir 2006 metais.

Naujosios cisternos kabinoje gali važiuoti 6 ugniagesiai. Joje įrengti tvirtinimai suslėgtojo oro kvėpavimo aparatams, kuriuos turės ne tik visi ugniagesiai gelbėtojai, bet ir vienas keleivis. Yra ir autonominiai šildymo agregatai, kabinos išorėje – žibintai namų numerių paieškai. Cisterna turi vidinį LED kabinos apšvietimą, monitorių, kuris rodo automobilio gale sumontuotos vaizdo kameros transliuojamą vaizdą, kai įjungiama atbulinės eigos pavara.

Cisternoje sumontuoti įtaisai, galintys vilkti 7 tonų priekabą, ant stogo įrengti tvirtinimai ištraukiamoms kopėčioms, kurie užtikrina kopėčių nuėmimą. Vandens cisternos talpa – 3000 litrų.

Tokio automobilio kaina – 202 058 Eur.

Pasak V. Kundroto, automobilines kopėčias tarnyba gavo dar pavasarį, o šio mėnesio pabaigoje šilutiškius pasieks ir nauja valtis. Plastikinė valtis šiuo metu baigiama pagaminti Lenkijoje, ji bus sukomplektuota, prie jos bus ir priekaba. Tokia valtis, pasak V. Kundroto, bus naudojama atliekant įvairius gelbėjimo darbus vandenyje.

„Šiemet atsinaujinsime kaip niekada”, – džiaugsmo neslėpė gelbėtojų vadas.