Šilutės ugniagesių pamainos vadas bėgimuose dalyvauja su keturmečiu sūnumi

Begimas bilevicius_1„Nebėk nuo problemos, bėk maratoną“, – tokiu šūkiu sekmadienį ketvirtą kartą aktyvūs žmonės buvo kviečiami dalyvauti „Šv. Pranciškaus taurės“ bėgime Kretingoje. Jis buvo skirtas atkreipti visuomenės dėmesį į socialinių problemų prevenciją, socialinės atskirties grupes bendruomenėje.

Bėgime kartu su 4 metukų sūneliu, vaikų darželio „Gintarėlis“ auklėtiniu, dalyvavęs Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pamainos vadas Evaldas Bilevičius su „Šilutės naujienomis“ pasidalijo įspūdžiais.
Pasak E. Bilevičiaus, sekmadienio rytą lietus iš dangaus pylė kaip iš kibiro, bet jo ir sūnaus noras dalyvauti „Šv. Pranciškaus taurės“ bėgime nugalėjo. Važiuojant į bėgimą visą laiką lijo, o prasidėjus varžyboms organizatoriai jau kreipėsi į dangų… Ir… stebuklas įvyko – varžybų metu švietė saulė. Tai pastebėjo ir antrą kartą bėgime dalyvavęs Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Pasak jo, socialinėms problemoms skirtų bėgimų šalyje nėra daug.

L. Kukuraitis įvardijo, kad šalyje turime daug socialinių problemų, viena jų – didelė turtinė nelygybė, gaunamų pajamų nelygybė: „Esame viena didžiausią nelygybę turinčių šalių Europoje. Senjorų, vaikų ir neįgaliųjų skurdas yra vienas didžiausių Europoje“, – sakė jis.

Kretingos parapijos klebonas Astijus Kungys linkėjo, kad Kretingoje kuo mažiau būtų ne tik materialių, bet ir dvasinių skurdžių: „Šis bėgimas skirtas tam, kad atkreiptume žvilgsnį į tą, kuriam reikia šio žvilgsnio“, – kalbėjo dvasiškis.

Šiemet bėgime „Nebėk nuo problemos, bėk maratoną“ dalyvavo 200 dalyvių daugiau nei pernai – apie 740 žmonių. Tai rodo, kad bėgimas Lietuvoje populiarėja. Greitakojai iš įvairių Lietuvos kampelių stojo prie 400 m distancijos vaikams ir negalią turintiems asmenims, 3 km bėgantiems su augintiniu ir be jo, bei 5 km ir 10 km trasos.

Daugiausia – apie 500 – dalyvių pasirinko 3 km trasą. Buvo sudarytas naujas maršrutas atsižvelgiant į pernai gautas pastabas dėl atstumo neatitikimo. Pakoreguotas maršrutas dėl Vilniaus gatvės rekonstrukcijos.

Šio renginio naujovė – bėgimas su augintiniu, jį pasirinko apie 20 žmonių. Kadangi artėjo šv. Pranciškaus – Gyvūnų globėjo diena, o šeimos augina ir nemažai gyvūnų, broliai pranciškonai pasiūlė dalyvauti visiems šeimų nariams. Bėgimas buvo skirtas Kretingos rajono visuomeninei labdaros organizacijai ,,Rūpestėliai“ išlaikyti, iš viso surinkta apie 2 000 eurų.

Šilutės PGT pamainos vadas E. Bilevičius 10 km įveikė per 46 minutes ir bendroje įskaitoje užėmė 12-ąją vietą. Neblogai sekėsi ir jo sūnui Armandui, ketvirtą kartą dalyvavusiam respublikiniame bėgime. Visiems bėgimo dalyviams įteikti atminimo prizai.