Šilutės „Varmo“ stalo tenisininkams – aukso medaliai

stalo tenisas_varmo_komandaJoniškyje rugsėjo 9-10 dienomis vyko 28-asis „Sidabros“ taurės stalo teniso turnyras, kuriame dalyvavo 13 vyrų ir 7 moterų komandos.

Šilutės miesto stalo teniso klubo „Varmas“ rinktinė (Jonas Piekautas, Matas Vilkas, Karolis Pundinas) Joniškyje triumfavo – tapo tarptautinio „Sidabros“ turnyro nugalėtoja. Šilutiškiams buvo įteikta taurė ir medaliai.
Joniškio stalo teniso klubo „Sidabra“ rengiamas tradicinis turnyras subūrė  Vilniaus, Panevėžio, Klaipėdos, Šiaulių, Šilutės, Akmenės, Mažeikių, Mazalaca (Latvija), Tauragės, Telšių bei vietos stalo tenisininkų komandas. Iš viso varžėsi 48 vyrai ir 21 moteris.

Turnyras buvo šauniai suorganizuotas, o prie teniso stalų virė įdomios kovos.

Asmeniniame stalo teniso turnyre nugalėtoju tapo panevėžietis Valdas Martinkus (gyvenęs Šilutėje ir dirbęs Sporto mokykloje stalo teniso treneriu, vėliau jis išvyko gyventi į Panevėžį).

Antroji vieta atiteko joniškiečiui Romualdui Franckaičiui, trečias liko latvis Janis Svikis.

Traksėdiškis Karolis Pundinas į finalą prasiveržė užtikrintai: grupės varžybose jis užėmė II vietą, finale liko septintas.

Šilutės „Varmo“ komanda, sustiprinusi savo gretas Belgijos aukščiausiosios lygos komandų pirmenybių dalyviu, šilutiškiu Matu Vilku, grupės varžybose užėmė I vietą. Mūsiškiai vienodu rezultatu 3:0 nugalėjo Joniškio sporto centro auklėtinius ir Mažeikių „Vijurką“. Sunkiau buvo kovoti prieš Tauragės „Fortūną“ bei latvius. Šiuos varžovus šilutiškiai įveikė rezultatu 3:1. Nemažai jėgų kainavo ir kova su su Vilniaus ekipa „Naujos žvaigždės 1“ – „Varmo“ komanda pergalę išplėšė rezultatu 3:2.

Antri grupės varžybose liko tauragiškiai, treti – vilniečiai.

Kitos grupės varžybose geriausiai žaidė Joniškio „Šiaurės vartai“. Salės šeimininkų komandos lyderiu buvo minėtas panevėžietis Valdas Martinkus. II vietą užėmė Akmenės „Mažoji raketė“, III vietą – Mažeikių „Venta“.

Iš anksto buvo žinoma, kad dėl „Sidabros“ klubo taurės ir šio tarptautinio turnyro aukso medalių kovos grupių nugalėtojai, o komandos, užėmusios antrąsias vietas, sieks bronzos medalių.

Tad dėl I vietos susirėmė Joniškio „Šiaurės vartai“ (R.Franckaitis, V.Martinkus, M.Jučinskas) su Šilutės „Varmu“ (M.Vilkas, K.Pundinas, J.Piekautas). Pergalę „Varmui“ lėmė dvi svarbios Mato Vilko pergalės prieš Valdą Martinkų bei Romualdą Franckaitį ir Jono Piekauto pergalė. Finalo rezultatas – 3:1 „Varmo“ naudai, o šeimininkams teko tenkintis sidabro medaliais.

III vietą užėmė Akmenės „Mažoji raketė“, įveikusi Tauragės „Fortūną“- 3:2.

Moterų komandų turnyro čempionėmis tapo klaipėdietės.