„Šilutės veislininkystei“ ir „Šilutės polderiams“ gresia permainos

„Reorganizuoti ar pertvarkyti Žemės ūkio ministerijai pavaldžias valstybės valdomas įmones tikslinga, nes dalis jų neturi strateginės reikšmės žemės ūkio sektoriui, nesukuria tinkamos pridėtinės vertės valstybei ir jų veiklos kontrolė buvo palikta likimo valiai“, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

Pixabay nuotr.

Pasak ministro, pradėjus gilintis į ministerijai pavaldžių valstybės įmonių ir įstaigų veiklą, auditoriai atskleidė, kad „jos buvo valdomos neprofesionaliai, netgi aplaidžiai, dirbo nuostolingai, o iš jų veiklos galimai tenkinami asmeniniai interesai“.

Vyriausybei svarstyti pateiktas siūlymas privatizuoti bendrovių „Kiaulių veislininkystė“, „Panevėžio veislininkystė” bei „Šilutės veislininkystė” valstybei nuosavybės teise priklausančias akcijas. Neseniai šias įmones tikrinusi Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) nustatė aibę pažeidimų, kai kurių įmonių veikla laikinai sustabdyta. Daug sisteminių problemų atskleidė ir žemės ūkio ministro iniciatyva atliktas šių įmonių auditas.

Pranešama, kad blogiausia padėtis – „Kiaulių veislininkystėje“, kur galimai veikė nelegali mėsos rūkykla, vyko šešėlinė prekyba, o bendrovė jau kuris laikas patiria sunkumų atsiskaitydama su kreditoriais, darbuotojais.

Pokyčiai laukia ir skandalingai pagarsėjusios valstybės įmonės „Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras“, kuriame, kaip išsiaiškino Žemės ūkio ministerija, kai kuriems specialistams mokėti atlyginimai keleriopai viršijo rinkoje siūlomą darbo užmokestį, nors pati įmonė ne vienus metus dirbo nuostolingai.

Žemės ūkio ministerija parengs sprendimus dėl bendrovių „Lietuvos žirgynas“, „Genetiniai ištekliai“ ir „Lietuvos veislininkystė“ tolesnės veiklos perspektyvų. Pranešama, kad taip pat bus įvertintos ir bendrovės „Šilutės polderiai“ reorganizavimo arba privatizavimo galimybės.