Šilutės vėliava kilo Šveicarijos atvirame Kiokušin karate čempionate

Savaitgalį Šveicarijoje, Štanso mieste, vyko atviras kiokušin karate čempionatas, kuriame Šilutės „Shodan“ mokyklos sportininkai varžėsi kata (kova su šešėliu) ir kumite (kova su varžovu) rungtyse bei iškovojo 7 prizines vietas.

Dalyvavusių šalių bendroje įskaitoje  Lietuvos sportininkai užėmė I vietą, aplenkdami čempionato šeimininkę Šveicarijos bei Čekijos komandas. Varžybose taip pat dalyvavo ir Prancūzijos, Vokietijos, Kazachstano, Rumunijos bei Ukrainos šalių sportininkai.

Buvo varžomasi pagal japoniškas taisykles: vaikams leistina įvairiapusiškesnė technika, kovoje naudojama mažiau apsaugų, todėl dalyvavimas šiose varžybose reikalavo specialaus pasirengimo.

Kumite rungtyje amžiaus kategorijoje U12-13 mergaičių grupėje virš 54 kilogramų  aukso medalį iškovojo Odrė Valeikė. Sidabro medalius pelnė Kajus Margis ir Pijus Vilkauskas, bronzą Nojus Kuizinas, Domantas Bukantas ir Pijus Šiaudvytis.

Individualioje Kata rungtyje U7-11 amžiaus grupėje berniukų kategorijoje bronzą iškovojo Edas Reikertas.

Pakeliui į Šveicariją ir grįžtant vaikai pramogavo Vokietijos atrakcionų parkuose bei kilo į Alpių viršukalnes.