Šilutės Vydūno gimnazijoje skraidė „dronai“

 vydune dronaiBalandžio 9 dieną mūsų gimnazistai buvo pakviesti į paskaitą ir praktinius užsiėmimus, skirtus besidomintiems aukštosiomis technologijomis.

Į gimnaziją atvykę Lietuvos įmonės „Solid Education“ vadovas Paulius Paškevičius ir Kauno Dariaus ir Girėno gimnazijos mokinys Remigijus Jakštys vydūniečiams pristatė „Solid Education“ projektą, kuris jungia 12-18 metų (ir vyresnius) talentus, besidominčius programavimu, mobiliosiomis aplikacijomis, žaidimų kūrimu, muzikos kompozicijos ir garso dizainu, grafiniu dizainu, 3D modeliavimu, ir kartu įgyvendina užduotis, skatinančias kūrybiškai ir laisvai mąstyti. Pranešėjai pademonstravo skraidančius robotus „dronus“, kurie naudojami daugelyje gyvenimo sričių, pradedant karine aviacija, baigiant ūkininkavimo darbais, dalijosi patirtimi ir žiniomis apie profesines perspektyvas, studijų ir kasdienio darbo ypatybes. Šia socialine iniciatyva yra siekiama supažindinti moksleivius su IT galimybėmis versle ir gyvenime, skatinti rinktis perspektyvias informacinių technologijų specialybes ir tam ruoštis dar besimokant mokykloje.

Po paskaitos vyko praktiniai užsiėmimai, kurių metu mokiniai galėjo susipažinti su žaidimų programavimu ir trimačiu modeliavimu.

P. S. Informacinių technologijų (IT) specialistų poreikis rinkoje jau kelerius metus išlieka stabilus. Kasmet Europos IT sektoriuje sukuriama 120 000 darbo vietų, tačiau juntamas kvalifikuotų darbuotojų stygius. Tikimasi, kad informacinių technologijų studijų programos taps populiaresnės.