„Šilutės“ vyrai prisišaukė Fortūną

vyru krepsinis 1Prieš savaitgalio rungtynes visi šnekėjo, kad „Šilutės“ komanda privalo laimėti abejas kovas, nes kitaip gali sulaukti nekokių pasekmių.

Kokios tos pasekmės būtų, sužinoti mums nepavyko, nes mūsų komanda įveikė abi varžoves – Palangos „Palangą“ ir Kauno „Žalgirio“ antrąją komandą.

Smagi kova su „Palanga“

Komandai „Palanga“ šis NKL sezonas kol kas nėra sėkmingas – neturi nė vienos pergalės. Tad tikėtasi, kad „Šilutės“ krepšininkai be vargo susitvarkys su šiais varžovais savo namų aikštelėje.

Pirmasis kėlinys buvo smagus tiek žiūrovams, tiek patiems žaidėjams. Šilutiškiai lengvai mėtė į varžovų saugomą krepšį ir po pirmojo kėlinio švieslentė rodė 22:10 „Šilutės“ naudai.

Po II kėlinio mūsiškiai jau pirmavo 17 taškų.

Po didžiosios pertraukos žaidimo eiga buvo panaši. Mūsiškiai vis dar vadovavo žaidimui, o palangiškiai bandė vytis. Kartais jiems pavykdavo priartėti bei sumažinti skirtumą iki vienaženklio skaičiaus, bet mūsiškiams labiau patiko pirmauti dviženkle kombinacija, tad netrukus vėl išsiverždavo į priekį.

Rezultatu 70:52 ketvirtąją pergalę šventė „Šilutė“.

Rezultatyviausi šiose rungtynėse „Šilutės“ žaidėjai: Evaldas Šaulys – 17 taškų, Edgaras Sosnovskis – 16 tšk., Nerijus Anglickis – 12 tšk.

Apie griežtąją teisėją, Tomo ligą ir naują žaidėją

Namų rungtynėms teisėjavo ir vienintelė NKL teisėja moteris – šilutiškė Renata Radišauskaitė. Ji įtemptose rungtynėse tvarkėsi puikiai. Buvo gudruolių, mėginusių su ja ginčytis, bet tai buvo bergždžias reikalas.

Per ilgąją pertrauką sirgaliai diskutavo, kodėl rezultatyviausias vyru krepsinis 2komandos žaidėjas Tomas Lekūnas (Nr. 8) neišbėga į aikštę: ar treneris jį saugo rimtesnėms rungtynėms ir leidžia pasižaisti rečiau žaidžiantiems krepšininkams, o gal Tomas serga, o gal įvyko koks konfliktas tarp jo ir trenerio?

To paklaustas treneris A.Straupis atsakė trumpai: „Truputį sirguliuoja“.

Namų rungtynėse su Palanga žaidė ir naujokas iš Turkijos Ozanas Akyildizas. Praėjusį sezoną šis 26 metų įžaidėjas rungtyniavo antroje pagal pajėgumą Turkijos krepšinio lygoje. Atstovaudamas Ankaros „Pi Koleji“ komandai, jis sužaidė 16 rungtynių, per vidutiniškai aikštėje praleistas 9 minutes gynėjas surinkdavo po 2,2 taško, atlikdavo 0,8 rezultatyvaus perdavimo bei atkovodavo po 0,9 kamuolio.

Nors oficialiais duomenimis jo ūgis yra 185 cm, bet ir plika akimi matyti, kad bent 10 cm tikrai galima nubraukti.

Pratęsimas. Kaipgi be jo?

Kaip jau įprasta paskutiniu metu, savaitgaliai Šilutės komandai nepraeina be pratęsimų. Ne išimtis ir spalio 26-osios rungtynės Kaune, kur mūsiškiai žaidė su Kauno „Žalgirio“ antrąja komanda. Smagu, kad pagaliau po pratęsimo „Šilutei“ pavyko išplėšti pergalę. Turbūt tądien jie prisišnekino Fortūną.

Visas žaidimas buvo permainingas: pirmavo tai viena komanda, tai kita. Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus vos 2 sekundėms, mūsiškiai turėjo 2 taškų persvarą, tačiau žalgirietis J.Tamulis, aidint sirenai, privertė mūsų šoklųjį gynėją Evaldą Šaulį užsidirbti penktąją pražangą.

Kaunietis realizavo abu baudos metimus ir išvedė komandas žaisti pratęsimą – 82:82.

Atsisėdus E.Šauliui ant atsarginių suolelio, vis tiek mūsiškiai sugebėjo įrodyti savo pranašumą. Iki pridėto laiko pabaigos likus 10 sekundžių „Šilutės“ kapitonas Eivydas Mološčiakas pelnė taip svarbius 3 taškus ir persvėrė rezultatą – 93:92.

Likęs laikas visas priklausė žalgiriečiams, bet jiems nepavyko realizuoti tolimo metimo. Tada kitoje aikštės pusėje mesti baudų stojo Deividas Pukis. Pirmasis jo metimas buvo netaiklus, antrąjį, kaip spėjama, krepšininkas prametė tyčia ir nuo lanko atšokusį kamuolį paskutinę sekundę į krepšį palydėjo E.Sosnovskis.

Skambant finalinei sirenai rezultatu 95:92 pergalę iškovojo „Šilutė“.

Rezultatyviausias tądien buvo E.Mološčiakas, pelnęs komandai 28 taškus. Jis iš 10 tolimų metimų realizavo 6 bei atliko 5 rezultatyvius perdavimus. 18 taškų surinko Tomas Lekūnas, jis taip pat atkovojo 6 kamuolius bei atliko 7 rezultatyvius perdavimus. Edgaras Sosnovskis atkovojo 15 kamuolių bei pelnė 17 taškų.