Šilutės ŽŪM mokiniai praktikavosi Italijoje ir Maltoje

 ZUM stazuotes viesnutyjeVos spėjo įsibėgėti nauji mokslo metai, o Šilutės žemės ūkio mokykla (ŽŪM) jau gali pasidžiaugti, kad 10 jos mokinių atliko praktiką užsienyje – Italijoje ir Maltoje.

Bendradarbiauja su Aukštadvario ŽŪM

Ne vienerius metus bendradarbiaudami su Aukštadvario ŽŪM, šilutiškiai dalyvavo tarptautiniuose Leonardo da Vinci programos judumo projektuose, o nuo 2014-ųjų bendravimas tęsiasi ir vykdant naujai startavusios programos Erasmus+ projektus. Erasmus+ programą Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Stažuotės Italijoje ir Maltoje – tai Aukštadvario ŽŪM koordinuojamo projekto „Verslo pradmenys” dalis. Pagrindinis šio projekto tikslas – tobulinti ir gilinti smulkaus verslo paslaugų teikėjo ir technikos priežiūros verslo darbuotojo specialybės moksleivių profesines ir bendrąsias kompetencijas, siekiant didinti jų konkurencingumą, verslumą bei integraciją į Lietuvos ir ES darbo rinkas.
Kol kas stažuotę užsienyje atliko tik smulkiojo verslo paslaugų teikėjo specialybės mokiniai. Technikos priežiūros verslo darbuotojo specialybės vaikinai dar tik ruošiasi dalyvauti atrankoje ir nekantriai laukia, kada taip pat galės krautis lagaminus ir vyktiZUM stazuotes pasai į užsienį.

Gilinosi į turizmo verslą

Italijoje moksleiviai dirbo viešbutyje, teikiančiame kompleksines aptarnavimo ir rekreacines paslaugas. Dalyviams buvo naudinga išmokti bendro kelių sričių smulkaus verslo koordinavimo ir organizavimo, įmonės veiklos užtikrinimo, turistų aptarnavimo, tiekimo ir bendradarbiavimo su kitomis įmonėmis subtilybių. Laisvalaikiu projekto dalyviai dalyvavo Rodi Garganico ir aplinkinių miestelių šventėse, lankėsi Peschicci mieste, apžiūrėjo baltojo miesto senamiestį, uostą. Projekto dalyviai taip pat turėjo safari džipų ekskursiją po Gargano regiono nacionalinį parką, laivu plaukė į Adrijos jūrą.

Maltoje klesti smulkus verslas, orientuotas į turistų aptarnavimą, todėl smulkaus verslo paslaugų teikėjo specialybės moksleiviams buvo naudinga ne tik realiai susipažinti su smulkiuoju verslu, bet ir su turizmo paslaugų plėtojimu, o tai yra vienas šių dienų Lietuvos nacionalinių tikslų.

Moksleiviai atliko praktiką įvairiose smulkaus verslo įmonėse, įgijo naujų praktinių įgūdžių. Laisvalaikiu projekto dalyviai aplankė Maltos sostinę Valetą, populiarų kurortą Sliemą, plaukė į Gozo salą, apžiūrinėjo netradicinę Maltos architektūrą, lankėsi vandens pramogų parke, grožėjosi gamta ir architektūra.

Praktikos metu dalyviai patobulino užsienio kalbos žinias, įgijo bendravimo kitatautėje aplinkoje bei darbo komandoje patirties, susipažino su kitų šalių kultūra. Dalyviai džiaugėsi draugiškais priimančiaisiais kolektyvais ir geranoriška pagalba, galimybe išplėsti savo profesinių kontaktų tinklą.

Įgyta patirtis ir žinios buvo įvertintos išduodant “Europass” mobilumo dokumentą ir priimančios organizacijos sertifikatą – tai didelį svorį turintys dokumentai, kurie padės jaunimui lengviau realizuoti savo profesines ambicijas ir lūkesčius.