Šilutės žemės ūkio mokykloje kiaurus metus verda darbas: vyksta pamokos, praktikos, konkursai, renginiai, įvairiausios edukacinės, sveiką gyvenseną propaguojančios veiklos, dalyvaujama rajoniniuose ir respublikiniuose profesinio meistriškumo konkursuose bei olimpiadose, švenčiamos šventės, priimami svečiai, vykstama į ekskursijas, o patys šauniausi mokiniai dar ir pakelia sparnus įgyti naujų žinių bei įgūdžių stažuotėse užsienyje.
Šiais mokslo metais mokykla pati koordinuoja vieną savo reikmėms skirtą Europos Komisijos finansuojamą bei Švietimo mainų paramos fondo administruojamą projektą bei kaip siunčiančioji partnerė dalyvavo dar trijuose projektuose – iš viso į stažuotes ES šalyse vyko 10 mokyklos darbuotojų ir 27 mokiniai.
Vaikinai stažavosi Vokietijoje
Kovo mėnesį iš 3 savaičių trukmės stažuotės Vokietijoje, įgiję neįkainojamų žinių ir naujų kompetencijų, sugrįžo technikos priežiūros verslo specialybės trečiakursiai Justas Romanovskis, Laurynas Strumyla ir Tomas Meščanskis. Kartu su tos pačios specialybės besimokančiais Aukštadvario ŽŪM bei Kėdainių profesinio rengimo centro vaikinais jie dalyvavo Aukštadvario ŽŪM koordinuojamo Erazmus+ projekto “Verslo pradmenys” stažuotėje ir atliko praktiką Wisamaro institute.
Ši praktika buvo jų gamybinės praktikos dalis. Vaikinai sako, kad praktika buvo labai naudinga, nes jie išmoko to, ko negalėtų išmokti mokykloje ar net pas darbdavius Lietuvoje: vokiškų automobilių važiuoklės, transmisijos ir variklio priežiūros bei remonto pačia naujausia ir moderniausia įranga. Taip pat susipažino su automobilių taršos mažinimo būdais ir priemonėmis, darbo rinkos keliamais reikalavimais techninės priežiūros specialistams ES, išmoko atlikti automobilių elektronikos techninę priežiūrą, pagilino savo profesines, kultūrines žinias, įgijo naujų socialinių įgūdžių, bendravimo patirties, užmezgė naujų pažinčių, susipažino su šalies ir regiono kultūra, gamta, istorija, o dirbdami kolektyvuose gerokai patobulino užsienio kalbą.
Trijų savaičių stažuotę Maltoje šiuo metu atlieka Eglė Juodeikytė, Monika Kuzminskaitė ir Raminta Merkelytė. Jos dalyvauja Erazmus+ programos projekte „Virtuvės paslaptys. Virėjų – padavėjų praktika užsienyje“. Stažuotės metu merginos gilina savo profesinius įgūdžius ir kompetencijas atlikdamos praktiką Sliemos kurorto restoranuose: mokosi gaminti patiekalus iš jūros gėrybių, taip pat patiekalų dekoravimo bei stalų puošybos ir serviravimo subtilybių, svečių aptarnavimo.
Atlikdamos praktiką šilutiškės realiai susipažins su ES darbo rinkos keliamais profesiniais reikalavimais paslaugų sektoriaus specialistams, gilins profesines, kalbines, kultūrines žinias. Tris savaites praleisdamos kitatautėje aplinkoje moksleivės neabejotinai įgis tarptautinio bendravimo patirties, užmegs naujų pažinčių, susipažins su Pietų Europos kultūra, o stažuojantis angliakalbiuose kolektyvuose patobulins užsienio kalbą.
Greta praktikos moksleivėms organizuojama kultūrinė – pažintinė programa: ekskursijos į Gozo salą ir laivu po sostinės Valetos Didįjį uostą, ekskursijos po Maltą, kitus senuosius miestus.
Stažuočių metu įgyti įgūdžiai bus pripažinti ir įvertinti pagal dar naują, naudingą ir patrauklią ECVET (Europos kreditų perkėlimo sistema) metodiką. ECVET suteikia galimybes tam tikras mokymo programoje numatytas žinias, įgūdžius įgyti kitoje šalies ar ES ugdymo institucijoje, o įgyti pasiekimai yra įvertinami bei užskaitomi mokymo programą vykdančioje mokykloje. Puiku yra tai, kad greta stažuočių metu įgytų kompetencijų moksleiviai gauna ir didelę pridėtinę vertę – įgyja specifinių žinių ir įgūdžių, kurių nebūtų galėję įgyti savoje mokykloje. Būtent todėl dalyvavimas Erazmus+ programos projektuose tampa dar naudingesnis.
Pasibaigus stažuotei vaikinams ir merginoms bus įteikti Europass mobilumo dokumentai, priimančiųjų organizacijų sertifikatai.
Mokykla džiaugiasi, galėdama suteikti galimybę savo mokiniams naujų kompetencijų įgyti ES šalyse. Tai reiškia, kad mokyklą baigę jaunuoliai turės didesnį žinių ir įgūdžių bagažą, lengviau integruosis į reiklią šiuolaikinę darbo rinką.
Abi stažuotės finansuojamos Švietimo mainų paramos fondo remiant Europos Komisijai.
Rašyti atsakymą