Šilutės ŽŪM moksleiviai stažuojasi užsienyje

zum stazuotes P3070049Šilutės žemės ūkio mokykloje vėl sutiktuvės: neseniai iš stažuočių ES šalyse sugrįžo dviejų tarptautinių Leonardo da Vinci mobilumo projektų dalyvių grupės.

Net nesulaukę atostogų pabaigos vaikinai atvyko į mokyklą pasidalinti įspūdžiais ir nuoširdžiai padėkoti už jiems suteiktą galimybę įgyti profesinės patirties ir naujų įgūdžių Norvegijoje, Vokietijoje, Bulgarijoje bei Estijoje.

Šilutiškiai – už poliarinio rato

Projektą „Automobilių remonto specialistų profesinių kompetencijų plėtra didinant jų konkurencingumą darbo rinkoje“ mokykla vykdo kartu su nuolatine savo tarptautinių projektų partnere – Klaipėdos paslaugų ir verslo mokykla. Šis trečiakursių Edgaro Vingio bei Romo Murausko vizitas – jau antras projekto vizitas, spalio mėnesį Vokietijoje jau stažavosi Jonas Jašauskas ir Aleksas Rapalavičius.

Edgarui ir Romui nusišypsojo laimė stažuotę atlikti už poliarinio rato – Norvegijoje, Melbu mieste. Vaikinai darbavosi Melbu profesinės mokyklos automobilių servise, kur mokėsi naudotis naujausiomis technologijomis, prietaisais ir įranga: diagnozavo gedimus, remontavo įvairių markių automobilius. Jiems buvo organizuotos išvykos į Mercedes Benz, Peugeot, SAAB, Volvo, Toyota automobilių servisus.

Vaikinai sako, kad darbas Norvegijos automobilių remonto įmonėse labai panašus į tokį pat darbą Lietuvoje, tik vyksta tarytum lėčiau, neskubant. Todėl norvegai stebėjosi, kad lietuvaičiai dirba taip sparčiai. Vaikinai sako, kad stažuotės patirtis – neįkainojama.
zum1 copy
Didžiulį įspūdį Romui ir Edgarui paliko šiaurės pašvaistė, nepaprasto grožio fiordai ir uolos. Įspūdingai vaikinai leido ir laisvalaikį: buvo organizuota dienos išvyka kruiziniu laivu ir ekskursija į Norvegijos sostinę Oslą.

Vakarais vaikinai bendravo su vietos jaunimu: rengė vakarėlius, žaidė boulingą, tenisą, biliardą, patobulino anglų kalbos žinias.

Šiuo metu stažuotės dalyviai tęsia gamybinę praktiką pas darbdavius ir tvirtina, kad kvalifikacijos egzaminus laikys daug labiau savimi pasitikėdami bei turėdami didesnį žinių ir įgūdžių bagažą.

Parsivežė geriausius įvertinimus

Projektą „Automobilių remontininko praktinių įgūdžių tobulinimas, siekiant didesnio konkurencingumo darbo rinkoje„ mokykla vykdo kartu su Tauragės profesinio rengimo centru. 4 savaičių stažuotėje dalyvavo 4 mūsų mokyklos vaikinai: Valentinas Rindokas, Karolis Ragelskis, Dovidas Stungurys ir Steponas Ragauskas.

Steponas praktiką atliko Vokietijos įmonėje, kuri specializuojasi OPEL markės automobilių techninės priežiūros srityje. Iš pradžių atsargiai žiūrėję į jaunus stažuotojus iš Lietuvos, vėliau įmonės darbuotojai pradėjo patikėti jiems sudėtingesnius darbus.

S.Ragauskas technika domisi ir ją remontuoja nuo 14 metų, tad ir automobilių remontininko specialybę pasirinko neatsitiktinai.

Jis džiaugiasi, kad stažuotėje įgijo nemažai profesinės patirties, naujų įgūdžių, kuriuos neabejotinai pritaikys savo profesinėje veikloje. Įmonės vadovai Steponui surašė geriausius įvertinimus.

V.Rindokas ir K.Ragelskis stažuotę atliko Bulgarijoje, Nissan ir Fiat markės automobilių servisuose. Vaikinai sako, kad tai buvo puiki patirtis, kuri patvirtino, jog jie nesuklydo pasirinkdami specialybę. Buvo įdomu stebėti, kaip dirba patyrę meistrai, padėti jiems, o vėliau ir patiems atlikti vis sudėtingesnius automobilių važiuoklės ir variklio remonto darbus. Automobilių servisai aprūpinti pačia naujausia ir moderniausia diagnostikos ir remonto įranga, todėl stažuotė buvo itin naudinga.

D.Stungurys stažavosi Estijoje, Toyota automobilių centre ir atliko šios markės automobilių garantinį techninį aptarnavimą.
zum stazuotes 1029
Vaikinas keitė žibintus, tepalus, kėbulo detales, todėl tvirtina, kad stažuotė buvo labai naudinga.

Visose šalyse stažuočių dalyviams buvo organizuotos išvykos, ekskursijos ir turiningas laisvalaikis. Į mokyklą sugrįžo ne tik įgiję motyvacijos mokytis, bet ir labiau savarankiški ir pasitikintys savimi.

Vieni sugrįžo – kiti išvyksta

Vokietijoje stažuojasi automobilių remontininko specialybės mokiniai Martynas Jasas, Dovydas Jucius, Edvinas Kaunas ir Vygantas Žąsytis. Vaikinai atlieka 4 savaičių trukmės praktiką Hamburgo automobilių remonto įmonėse.

Tai – Leonardo da Vinci mobilumo projekto „Praktika modernioje darbo vietoje – automechaniko raktas į sėkmę“, dalis. Šį projektą koordinuoja Aukštadvario žemės ūkio mokykla, ir šis vizitas – jau trečiasis projekto vizitas: mokslo metų pradžioje stažuotę Austrijoje atliko Justas Gudeliūnas ir Deivydas Suščianovas, o stažuotę Jungtinėje Karalystėje – Mindaugas Stulginskis ir Edgaras Kačerauskas.

Balandžio 22 d. į stažuotę Italijoje, Čelano mieste, o gegužės 6 d. – į stažuotę Kretoje, Rethymno mieste, taip pat išvyko po 10 smulkiojo verslo paslaugų teikėjo specialybės mokinių. Projektą „Smulkus verslas ir kaimo turizmo vadyba“ koordinuoja Šilutės ŽŪM, o projekto partneriai – Aukštadvario ŽŪM ir Klaipėdos paslaugų ir verslo mokykla.

Į vizitą Italijoje kartu su šilutiškiais išvyko ir 4 tos pačios specialybės Aukštadvario žemės ūkio mokyklos mokiniai. Net 4 savaites būsimieji verslininkai mokysis smulkiojo verslo subtilybių, darbuosis smulkaus verslo įmonėse, kaimo turizmo sodybose, viešbučiuose, tobulins anglų kalbos žinias, pramoks itališkai arba graikiškai, keliaus, aplankys amžinąjį miestą – Romą, bendraus su vietos jaunimu.