Šilutės ŽŪM prisidėjo prie Donelaitiados renginių

zum ziniu turnyrasPilietiški, aktyvūs ir neabejingi lietuviškam žodžiui Šilutės žemės ūkio mokyklos (ŽŪM) mokiniai prisidėjo prie visame rajone vykstančių Donelaitiados renginių – mokyklos bibliotekoje vyko literatūrinių žinių turnyras „Pirmųjų lietuviškų knygų kūrėjai“.

Turnyras skirtas Kristijono Donelaičio 300 metų jubiliejui paminėti, jį organizavo lietuvių kalbos mokytoja Gitana Bagdonienė bei bibliotekos vedėja Danutė Marozienė.

Turnyre susirungė 7 pirmo ir antro kurso mokinių komandos: po 4 išmintingiausius savo atstovus į jį delegavo pirmo ir antro kursų mokiniai, būsimieji automobilių mechanikai, technikos priežiūros verslo darbuotojai, smulkiojo verslo paslaugų teikėjai, žuvininkystės verslo darbuotojai, kirpėjai ir logistai ekspeditoriai.

Dalyviams buvo užduoti 34 sudėtingi klausimai – net konkursą stebėjusiems mokytojams teko pasukti galvas, norint į juos atsakyti.

Na, o mokiniai, kurie per pamokas ne varnas šaudė, bet atidžiai klausėsi mokytojų ir ruošė namų darbus, juos gliaudė kaip riešutėlius.

I vietą užėmusi jungtinė pirmo kurso smulkiojo verslo paslaugų teikėjo ir žuvininkystės verslo darbuotojo specialybės mokinių komanda (Algimanta Peškytė, Karolina Petrauskytė, Žydrūnė Stancelytė ir Mantas Kasputis) gerokai atsiplėšė nuo kitų ir suklydo atsakinėdama tik į du klausimus.

Šiek tiek daugiau klaidų padarė II vietoje likusi pirmo kurso kirpėjo specialybės grupės komanda (Greta Griškevičiūtė, Monika Čekanauskaitė, Laura Pociūtė ir Dovilė Norbutaitė).

Nuo jų tik 1 tašku atsiliko taip pat pirmo kurso automobilių mechanikų grupės vaikinai (Justinas Marozas, Povilas Rimkus, Giedrius Bendorius ir Vidmantas Viršilas).

Džiugu, kad jaunimas neabejingas lietuviškam žodžiui, turi daug žinių apie pirmąsias lietuviškas knygas, jų kūrėjus, mūsų klasiką K.Donelaitį.

Visiems nugalėtojams buvo įteikti saldūs prizai, rašikliai su mokyklos logotipu ir garbės raštai.