Šilutiškė A. Aučiūtė – šalies bokso čempionė

Baigėsi lapkričio 17 - 20 d. Vilniuje vykęs Lietuvos vyrų ir moterų bokso čempionatas. 98 kartą istorijoje surengtame čempionate dalyvavo 68 boksininkai ir 17 boksininkių, buvo išdalinta 18 medalių komplektų. Keturi trenerio Vinco Murausko treniruojami šilutiškiai iškovojo 4 medalius: 1 aukso, 2 sidabro ir 1 bronzos.

A. Aučiūtė - Lietuvos bokso čempionė.

Varžybose nedalyvavo daugkartinis šalies čempionas Edgaras Skurdelis, taip pat 2020-aisiais aukso medalį iškovojęs Vytautas Balsys.

Lietuvos vyrų ir moterų bokso čempionate mūsų rajono garbę gynė klubo „Kovotojas“ boksininkai Austėja Aučiūtė ir Renata Aleknaitė (66 kg svorio kategorija), Agnė Kilpienė (+ 81 kg) ir Tomas Olberkis (92 kg).

Pirmą varžybų dieną vyko 10 kovų. Svorio kategorijoje iki 92 kg T. Olberkis 5:0 pranoko vilnietį Povilą Sčesnulevičių ir užsitikrino bronzos medalį.

Moterų varžybose įvyko keturios finalo dvikovos. Pasvalietei Dijai Bajelytei (iki 48 kg), šilutiškei Austėjai Aučiūtei (iki 66 kg), kaunietei Gabrielei Stonkutei (iki 81 kg) ir vilnietei Karinai Kazarian (virš 81 kg) Lietuvos čempionių vardai atiteko neįvykus finalinei kovai. Buvusi Finn Valley boksininkė A. Aučiūtė iškovojo šeštąjį Lietuvos čempiono titulą.

Treneris V. Murauskas su čempionės augintiniu Rembo. A. Pliadžio nuotr.

Moterų pusvidutinio svorio kategorijos finale A. Aučiūtė įveikė Renatą Aleknaitę. Austėja ringe dominavo nuo pat pradžių ir kova buvo sustabdyta pirmame raunde.

Austėja yra iškovojusi 10 Airijos Finn Valley ABC titulų, o 2015-ųjų pabaigoje grįžo į gimtąją Lietuvą. 2016-aisiais ji dalyvavo pasaulio čempionate, kur nusileido airių boksininkei Kellie Harrington, buvo dominuojanti boksininkė savo dienomis Finn Valley ABC. Tik Jasonas Quigley ir Stevenas O‘Reilly yra iškovoję daugiau Airijos kronų Donegalo klubui nei Aučiūtės devynių titulų atkarpa. 2011 m. ji laimėjo bronzos medalį inauguraciniame moterų pasaulio jaunimo ir jaunių čempionate Turkijoje, savo kolekcijoje taip pat turi įvairių pasaulio ir Europos turnyrų medalių.

Lygiai prieš pusę metų Austėja laukė galvos operacijos, kuri turėjo nulemti visą jos gyvenimą. Galvojo ar vaikščios, ar kalbės, o sportas jos mintyse buvo paskutinis dalykas apie kurį galvojo.
„Dabar vėl stovėjau ant pakylos kaip Nr. 1 – 66 kg boksininkė Lietuvoje. Tai nerealu ir pačiai sunku patikėti. Noriu padėkoti visiems žmonėms, kurie prisideda prie mano kelio į laimėjimus. Visų jų darbai yra už arenos ribų, apie juos niekas nežino, bet be jų nebūtų įmanoma ruoštis varžyboms. „Gijos klinikos“ gydytojams: Vyteniui Trumpickui, Rimtautui Gudui, Žilvinui Pušniui, Petrui Mikučioniui, bendro fizinio parengimo treneriui Donatui Janusevičiui, verslininkui Sauliui Stankevičiui, Nike Lietuva, Sportland, Fitcult papildai, Gym on papildai ir Kintex, Klaipėdos Universitetui, kurio magistrantė esu. Be Jūsų būtų labai sunku.

Dabar prasidės pasiruošimas Pasaulio čempionatui, kuris įvyks kovo mėnesį. Nekantrauju pradėti, pagaliau atėjo mano metas“, – „Šilutės naujienoms“ sakė šalies čempionė.

Vicečempionu tapo Tomas Olberkis (Šilutė) iki 92 kg.

Kauno boksininkai nepaliko abejonių, kuris Lietuvos miestas yra šios sporto šakos sostinė: šalies čempionate iškovojo 15 medalių, tarp jų 6 – aukso.