Šilutiškę nustebino baltos žemuogės

baltos zemuogess„Šilutės naujienų“ skaitytoja Jolanta Martinkienė jau nebe pirmą kartą nustebina redakciją įdomiomis gamtos gėrybėmis. Šį kartą ji pasidalijo… baltomis žemuogėmis, užaugusiomis ir prisirpusiomis Jonaičių miške.

Jolanta sako grybaujanti ir uogaujanti nuo vaikystės – jau keturias dešimtis metų. Pernai redakciją ji nustebino ypatingu voveraičių derliumi. Voveraitės buvo didesnės net už grybautojos delną.

Šiemet pradėjusi žemuogiauti moteris nuvažiavo į Jonaičių mišką. Žino ten vietelių, kuriose šios uogos ypač dera. Prieš porą savaičių dalis uogų jau buvo prisirpusios, bet viename plotelyje jos dar baltavo.

Dar kartą patikrinti tą plotelį Jolanta sumanė sekmadienį. Koks buvo jos nustebimas, kai iškirstoje plikoje laukymėje uogas ir dabar rado šviesias, tik šiek tiek gelsvas. Paragavusi jų moteris nustebo dar labiau – šios buvo minkštutėlės ir gardžios. Šalia baltųjų augo ir įprastinės raudonosios žemuogės.

Baltos žemuogės.Vietos gyventojai, pasak Jolantos, nepamena, kad toje vietoje kada nors būtų buvusi sodyba, nėra į ją ir kelių, tad galimybė, kad baltąsias žemuoges kažkada galėjo užsodinti žmonės, atkrenta.

„Gal tai kokios mutantės? O gal žemuogės – albinosės?..“ – linksmai spėliojo redakcijon uogas atnešusi Jolanta.

Moteris šiemet džiaugėsi ir gausiu mėlynių derliumi. Šių uogų, anot Jolantos, šiemet ypač daug, jai pasitaikė rasti šakeles, ant kurių kabojo net po 7 didžiules mėlynes.

Bet pakeliauti po miškus ieškant uogų, tenka nemažai. Pasak Jolantos, tuose miškuose, kur pernai žemuogių ir mėlynių rasdavo ypač daug, šiemet jų beveik nėra. Užtat gaus tuose, kuriuose pernai uogos nederėjo.