Šilutiškei pianistei Prezidentė ketvirtąkart paspaudė ranką

kristina mejereJau rašėme, kad talentinga pianistė iš Šilutės Kristina Budvytytė – Mejerė kovo 13-ąją buvo pakviesta į Lietuvos Respublikos prezidentūrą. Tądien jauniesiems muzikos talentams ir tarptautinių konkursų nugalėtojams, tarp jų – ir Kristinai, iškilmingoje ceremonijoje šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė diplomus ir palinkėjo sėkmės, stiprybės bei svajonių išsipildymo.

D.Grybauskaitė iš viso pasveikino per šimtą jaunųjų Lietuvos muzikų ir jų mokytojų, kurie 2014 m. tarptautiniuose konkursuose laimėjo aukščiausius apdovanojimus.

Talentai užaugo laisvoje Lietuvoje

Šilutiškei Kristinai viešnagė Prezidentūroje ir Prezidentės rankos paspaudimas jau buvo ketvirtasis. Jaunoji pianistė kasmet garsina Pamario kraštą ir Lietuvą įvairiuose tarptautiniuose muzikos konkursuose, o iš jų parsiveža aukščiausius apdovanojimus.

Praėjusį penktadienį Kristina buvo apdovanota už 2014 m. birželio mėnesį pelnytą I vietos laureato vardą, kuris pianistei buvo suteiktas tarptautinio forumo „Muzikinis atlikimas ir pedagogika“ tarptautinio konkurso „XXI a. menas“, vykusio Lempaala (Suomija), metu.

K.Budvytytę – Mejerę, kuri šiuo metu yra ir Klaipėdos Universiteto Menų fakulteto pirmo magistrantūros kurso studentė, kartu su kitais šio universiteto muzikos talentais į Prezidentūrą atlydėjo rektorius, habilituotas fizinių mokslų daktaras Eimutis Juzeliūnas, Menų fakulteto dekanas profesorius Vytautas Tetenskas ir profesorė Tatjana Romaškina.

Iškilmingoje ceremonijoje, sveikindama atvykusiuosius, Prezidentė D.Grybauskaitė pasidžiaugė, kad jaunieji šių dienų muzikos talentai yra gimę ir užaugę jau laisvoje šalyje.

„Jų dėka Lietuva skamba visame pasaulyje. Svarbu, kad jaunoji karta yra kūrybinga, pasitikinti ir galinti pastovėti už save. Talentingų muzikų laimėjimai – dovana mūsų Tėvynei, ką tik atšventusiai dvidešimt penktąsias atkurtos Nepriklausomybės metines“, – sakė Prezidentė.

Nauji pasiekimai ir planai

Kristinos apsilankymai Prezidentūroje gali tapti malonia kasmetine tradicija, nes jau šių metų vasario 18 d. pianistė grįžo iš Portugalijos salos Madeira, Funchalio miesto, kuriame buvo surengtas tarptautinis pianistų, solo dainininkų, ansamblių, styginių instrumentų konkursas „21th Century Art“. Jame šilutiškė laimėjo I vietos laureatės ir „Grand Prix“ apdovanojimus.

Tarp gausybės konkursų ir kasdienių studijų universitete Kristina dar atranda laiko ir darbui su vaikais bei suaugusiaisiais: jau antrus metus dirba Šilutės rajono vaikų meno mokykloje fortepijono mokytoja, taip pat yra Šilutės mišraus kamerinio choro „Vox Libri“ koncertmeisterė.

Paklausta apie tolimesnę ateitį Kristina atviravo, kad širdyje jaučiasi didele patriote, tad kol kas savo gyvenimą ir muzikinę veiklą planuoja tęsti Lietuvoje, Pamaryje.

„Iš tikrųjų mano kiekviena diena yra suplanuota minučių tikslumu: darbas, studijos, mokslinio darbo rašymas, konkursai, kelionės į Klaipėdą ir atgal, bei šeima. Džiaugiuosi, kad sulaukiu didelio palaikymo iš vyro ir mamos“, – sakė talentinga pianistė.