Šilutiškės boksininkės pabūgusi varžovė iš Estijos iš ringo pasitraukė be kovos

boksas AustejaRygoje vyko Tarpvalstybinis moterų bokso mačas, kuriame dalyvavo ir lietuvaitės boksininkės, kurias treniruoja Šilutės sporto mokyklos treneris Vincas Murauskas. Visoms merginoms pavyko grįžti su medaliais. Boksininkės ringe praleido 3 raundus po tris minutes.

Prieš vieną šilutiškę varžovė atsisakė boksuotis, tad ji be kovos tapo čempione. Bet į ringą šilutiškė vis tiek lipo – draugiškam mačui.

Tie, kas domisi boksu, apie Austėją Aučiūtę girdėjo nemažai: Lietuvos suaugusiųjų triskart čempionė ir Pasaulio jaunių čempionato III vietos laimėtoja. Austėja Rygos moterų bokso mačo finale 64 kg svorio kategorijoje pirštines ringe turėjo suremti su Estijos atstove. Tačiau estė pabūgo mūsų sportininkės ir pasidavė be kovos. Tad čempionės vardas ir auksas atiteko šilutiškei be kovos. Visgi smagu, kad Austėjos taip bijo varžovės, kad net nelipa į ringą.

Ne tik lietuvaitė išgąsdino varžovę. Sportininkė iš Rusijos – tenykštė jaunimo čempionė bei Pasaulio čempionato II v. laimėtoja ne juokais išgąsdino Latvijos atstovę, kuri taip pat pasidavė be kovos 70 kg svorio kategorijoje suaugusiųjų moterų mače.

Sportininkių treneriai pasitarė, kad dvi varžoves išgąsdinusios boksininkės galėtų jėgas išbandyti draugiškame mače.

Treneriams ir merginoms sutikus įvyko draugiškas mačas tarp 64 kg sveriančios lietuvaitės A.Aučiūtės ir 70 kg sveriančio rusaitės.  Mūsiškė už varžovę ir mažesnė ir mažiau sverianti, Rusijos atstovė ne tik aukštesnė ir sunkesnė, bet dar ir kairiarankė. Pasak Austėjos, su kairiaranke visada sunkiau boksuotis. Bet mūsiškė buvo greitesne, greičiau įmušdavo smūgius.

Po įdomios, draugiškos ir apylygės kovos keturių teisėjų sprendimas buvo toks: 1 taškas – lietuvaitei, 3 taškai – Rusijos atstovei. 

Jaunimo bokso mače 64 kg svorio kategorijoje šilutiškė Monika Eglynaitė įveikė estę ir lipo ant nugalėtojų pakylos atsiimti aukso medalį. Komandos draugė Rugilė Altaravičiūtė 54 kg svorio kategorijoje taip pat jaunimo grupėje finale  nusileido estei ir jai atiteko bronza.