Šilutiškės diena prasidėjo… šalies Prezidento skambučiu

Viena kovo pradžios diena šilutiškei Vidai prasidėjo išties neįprastai – moteris sulaukė šalies Prezidento Gitano Nausėdos skambučio.

Gavėnios laikotarpiu Prezidento G. Nausėdos skambučiai pasiekė tris Telšių vyskupijos žmones, tarp jų buvo ir šilutiškė Vida.

Vida sako, kad nė sapne nesapnavo, jog vieną dieną kalbėsis su tokiu aukštu šalies vadovu apie savo kasdienybę, o tą skambutį vadina „stebuklu“.

Pirmą kartą dar pernai, šv. Kūčių dieną Prezidentas Gitanas Nausėda švenčių dvasia dalinosi su vienišais žmonėmis, skambindamas Lietuvos „Carito“ vienišiems senjorams. Didžiųjų švenčių laikotarpiu „Facebook“ paskyroje Prezidentas dalinosi žinute:

„Yra žmonių, kuriems šiandien dar sunkiau, kurie šalia neturi nė tų pačių artimiausių, kurių žvilgsnis ar ištarti žodžiai atneštų paguodą. Jų vienatvė ir prasta emocinė sveikata – visų mūsų nuostolis“, – rašė G. Nausėda.

Tuomet Prezidentas kvietė žmones, kurie pažįsta vienišų žmonių, didžiųjų švenčių proga apdovanoti juos šviesia dovana – skambučiu ar kitokiu dėmesio ženklu.

Ir šiemet tradicija pratęsta – Gavėnios laikotarpiu artumo skambučiai pasiekė tris Telšių vyskupijos žmones. Tarp jų – ir šilutiškę, 60-metę Vidą.

Vidos kovo 5-oji diena prasidėjo neįprastai. Juk ne kasdien ir ne kiekvienas gali sulaukti šalies Prezidento skambučio?.. Apie tai, kad jai skambins G. Nausėda, šilutiškė buvo informuota dar išvakarėse. Tačiau iki pat sulaukdama skambučio netikėjo, kad tai įvyks.

„Pokalbis buvo paprastas, šiltas ir malonus. Papasakojau apie savo kasdienybę, pomėgius, džiaugsmus, rūpesčius. Tai tikras stebuklas artėjant Kristaus prisikėlimo šventei! Visada galvojau, kad mes, tokie paprasti žmonės, valdžiai nerūpime. Sunku patikėti, kad tai įvyko“, – džiaugiasi Vida.

Pokalbis su G. Nausėda truko apie 20 minučių. Per šį laiką ir pats Prezidentas pasidalijo savo istorijomis su Pamario gyventoja.

„Prezidentas pasakojo man, kad pats yra klaipėdietis ir kad Šilutė jam patinka, yra labai gražus miestas“,- prisimena Vida.

Vidos gyvenimas toli gražu nebuvo lengvas, tad šis Prezidento gestas įkvėpė šilutiškę. Vidos šeima gausi – 4 vaikai, 6 anūkai, viena jų – naujagimė, kurią moteris padeda auginti. Šilutės „Carito“ bendruomenė padeda Vidai tiek bendravimu, tiek maistu, drabužėliais vaikams ir kitais būtinais daiktais. Moteris mano, kad gavo labai daug iš šios bendruomenės, o dabar dar sako ir „stebuklo“ sulaukusi.

Korespondentė, interneto svetainės administratorė.