Šilutiškės jaunystės pomėgis virto išsvajota profesija

Greta atenai_2Apie tai, kad vaikystėje atrastas pomėgis, aistra ir tikslų siekimas gali virsti svajonių profesija, gali papasakoti šilutiškė Greta Jaruškevičienė (26 m.), šiuo metu trenere dirbanti sporto ir sveikatingumo centre „Atėnai“. Jauna moteris daug apie save negražbyliauja, tačiau vis dėlto pokalbio metu pavyksta iškvosti, kad jos sėkmingi vaikystės startai sportinėje gimnastikoje net šiandien yra pastebimi. Dar šios vasaros viduryje Greta dalyvavo Pasaulio gimnastradoje Austrijoje ir su keliais atstovais iš Lietuvos atstovavo mūsų šaliai. Tokia išvyka šilutiškei jau buvo antroji, 2007 m. dar būdama paaugle, Greta taip pat dalyvavo Pasaulio gimnastradoje Austrijoje.

Neskaičiavo savaitės dienų

„Sportuoti į „Atėnus“ atėjau būdama 8 metų. Džiaugiuosi, kad sutikau tokią trenerę kaip Jūratė Gricevičienė, kuri man tapo antrąja mama. Ji niekada negailėjo savo dėmesio, nuoširdaus darbo, patarimų ir pagalbos treniruojantis“, – sako Greta.
Anot pašnekovės, nuo vaikystės su gimnastika susietas gyvenimas jai davė daug pliusų auginant save kaip asmenybę. Šilutiškė ne tik 7 metus siekė aukštumų sportinėje gimnastikoje, bet ir šoko „Šilutės“ krepšinio komandos varžybų pertraukėlių metu. Visus tuos metus ji aktyviai sportavo, kasdien treniruočių salėje praleisdavo po kelias valandas. „Neskaičiuodavau, kokia savaitės diena, nes dėl savo tikslo treniravausi ir šeštadieniais, ir sekmadieniais“, – sako Greta.
Be abejo, Gretos namuose šiandien yra nemažai apdovanojimų už sporte pasiektus rezultatus. Didžiausias jų – Lietuvos sportinės gimnastikos čempionate 2005 m. iškovota II vieta.

Treniravosi Kaune

Nuoširdus atsidavimas ir meilė sportinei gimnastikai moters neapleidžia ir šiandien. Net po kelerių metų pertraukos, mokslų baigimo ir vaikelio auginimo, Greta sėkmingai sportuoja toliau. Minėta išvyka liepos mėnesį į Austriją, Pasaulio gimnastradą, padovanojo moteriai ne tik naujos patirties, bet ir suteikė pasitikėjimo savo jėgomis, kad prabėgę metai neuždaro didžiųjų sporto salių durų.

„Pakvietimo vykti į Austriją ir atstovauti Lietuvai sulaukiau birželio mėnesį, tad laiko pasiruošti buvo likę visai nedaug“, – pasakoja Greta.
Tuomet ji, apsisprendusi vykti į užsienio šalį ir dalyvauti sportiniuose pasirodymuose su Lietuvos asociacija „Sportas visiems“ atstovais, ryžtingai paaukojo ne vieną savo laisvalaikio valandą, nes po darbų vykdavo į treniruotes, kurios buvo rengiamos Kaune.

„Austrijoje mes, susibūrusi lietuvių komanda, pristatėme bendrą pasirodymą su gimnastikos elementais – pakėlimais, špagatais ir panašiai. Smagu, kad nei mūsų amžius, nei padarytos gyvenime pertraukos nuo sporto nebuvo kliūtis. Mes visa tai įveikėme ir pasirodėme puikiai. O sutikti nauji žmonės, įgyti nauji draugai, pasisemta patirtis dar ne vienerius metus mums duos darbe ir idėjų, ir profesionalumo tuo dalintis su jaunesniais“, – sako jaunoji trenerė.

Laukia norinčiųjų pažinti aerobiką

Greta, jau antrus metus dirbdama trenere sporto ir sveikatingumo centre „Atėnai“, sportinės gimnastikos subtilybių moko jaunas mergaites. Šiandien ji yra subūrusi dvi skirtingo amžiaus, 6-10 m. ir 11-16 m., grupes. Mergaitėms trenerė per savaitę rengia po du užsiėmimus, antradieniais ir
ketvirtadieniais.

„Sportas yra puiki ugdomoji priemonė ir laisvalaikio praleidimo būdas. Jeigu tu sporte gali įveikti kažkokius dalykus ir sunkumus, tai visus sunkumus ar iššūkius gali drąsiai įveikti ir gyvenime“, – sako Greta.
Anot trenerės, sportinė aerobika ir gimnastika – puikus būdas stiprinti raumenis, lavinti kūną, muzikinę klausą, laikyseną, lankstumą ir motyvaciją siekiams.
Pokalbio metu trenerė užsiminė, kad jei atsiras norinčiųjų pažinti sportinę aerobiką ir gimnastiką mergaičių, jos visad yra laukiamos centre „Atėnai“ (Gluosnių g. 13B). Jaunosios sportininkės treniruočių metu ne tik ugdys savo kūnus ir save kaip asmenybes, bet ir aktyviai dalyvaus sportinėse varžybose, kurios rengiamos pavasarį.