Šilutiškiai aitvarų šventėje – absoliutūs nugalėtojai

fBalandžio 28-ąją vienoje gražiausių Lietuvos vietų – Zapyškyje, prie gotikinės XVI a. šv. Jono Krikštytojo bažnyčios, vyko jau tradicija tapusi respublikinė aitvarų šventė.

Šventę organizavo klubas „Lietuvos aitvarų judėjimas“ ir Zapyškio kultūros centras, joje dalyvavo ir 8 Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai su treneriu Ignu Mikalausku.

Mūsiškiai parsivežė visas tris prizines vietas bei kitų apdovanojimų ir tapo absoliučiais nugalėtojais.

Šiemetinėje šventėje dalyvavo 44 aitvaro broliai, atvykę iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Šilutės. I.Mikalausko auklėtiniai puikiai pasirodė surengtose varžybose: Mindaugas Gustas užėmė I vietą, Tomas Kontrimas – II vietą, Titas Ragelis – III vietą.

Šventėje vyko ir loterija, kurią laimėjus buvo suteikta proga pakilti į dangų sportiniu lėktuvu ir visus apžiūrėti iš paukščio skrydžio. Šį prizą laimėjo du šilutiškiai – Mindaugas Gustas ir Domantas Vidutis.f2

Organizatoriai skyrė ir paguodos prizą, kurį vėl laimėjo šilutiškis Vytautas Šarlauskas.

Organizatoriai taip pat įvertino meniškiausią aitvarą, apdovanojo už ilgiausią jo uodegą bei įteikė prizą už vienintelį grandininį aitvarą, kuriuos laimėjo Kauno sportininkai.

Šventėje koncertavo solistė Sigutė Trimakaitė bei Kauno rajono choras „Božolė“, pristatytas aitvarų meistro Sauliaus Kvietkos darbas – keturis kartus mažesnė legendinės „Lituanicos“ modelio kopija.

Susirinkusiesiems žinovai pasakojo apie aitvarų gamybos subtilybes, vyko aitvarų dirbtuvės. Visi norintys galėjo vaišintis kareiviška koše, o po to leidosi į ekskursiją legendiniais Zapyškio takais.

Treneris I.Mikalauskas džiaugiasi auklėtinių pasiekimais ir gerų žodžių negaili Šilutės Vydūno gimnazijos direktorei Marinai Stirbienei už tai, kad ji suteikia sąlygas tokioms varžyboms pasiruošti jos vadovaujamos mokyklos patalpose.

Visi susidomėjusieji aitvarais kviečiami juos apžiūrėti bei pasigrožėti jų sklandymu miesto šventės metu, gegužės 26 dieną Kultūros ir pramogų cento parkelyje. I.Mikalausko auklėtiniai taip pat eksponuos ir savo gamybos laivų modeliukus, kurie plaukios parkelio tvenkinyje.