Šilutiškiai – aktyviausi elektroninės krašto enciklopedijos kūrėjai

zuvysInteraktyviame Lietuvos krašto enciklopedijos žemėlapyje www.grazitumano.lt/map šalies gyventojai jau patalpino per 550 audiovizualinių ir tekstinių kūrinių apie įvairių šalies vietovių vertybes.

Aktyviausiai savo krašto „perliukais“ dalijasi šilutiškiai, kurie šiame žemėlapyje pateikė net 92 žymas, leidžiančias sužinoti apie nusipelniusias vietos asmenybes, įstabius gamtos kampelius, architektūros paminklus.

„Nors pernai paskelbtas geriausių skaitmeninių pasakojimų konkursas jau baigėsi, gyventojai savo iniciatyva toliau pildo internetinę krašto enciklopediją. Tai liudija apie tai, jog šis krašto „perliukų“ lobynas yra reikalingas ir įdomus. Juk nedaug turime tokių šiuolaikinių įrankių, kurie užtikrina žmonėms plačias pažintines galimybes. Tikimės, jog enciklopedija storės ir toliau, tam yra sudarytos visos sąlygos“, – sakė  elektroninę enciklopediją „Graži tu mano“ inicijavusio projekto „Bibliotekos pažangai“ vadovas Kęstutis Juškevičius.

Pasak jo, aktyviausi enciklopedijos kūrėjai gyvena Žemaitijoje – Šilutės mieste ir rajone.

„Akivaizdu, kad šilutiškiai ne tik turi kuo didžiuotis, bet ir pasižymi entuziazmu, kūrybiškumu, imlumu pažangioms technologijoms. Jų sukurtas skaitmeninis turinys išsiskiria temų ir objektų įvairove. Čia galima rasti daug įdomių dalykų – nuo iškilių asmenybių aprašymų iki kultūrinio paveldo objektų“, – teigė projekto „Bibliotekos pažangai“ vadovas.

Šilutės viešosios bibliotekos Kintų filialo vyr. bibliotekininkė Ramutė Mačiulaitienė nesistebi, kad būtent žemaičiai pirmauja kuriant krašto enciklopediją. „Mes mylime savo gražų kraštą ir siekiame, kad apie jį sužinotų kuo daugiau žmonių. Čia ne tik ypatinga gamta, suteikianti daug džiaugsmo kiekvienam, bet ir turtingas kultūrinis, architektūrinis, gastronominis paveldas. Gera, kai visą šį turtą įvertina ir svečiai“, – kalbėjo R. Mačiulaitienė.

Daugiausiai dėmesio ir aukštų įvertinimų iš šilutiškių pateiktų skaitmeninių pasakojimų kol kas sulaukė filmas apie Kintų seniūniją. Įspūdingų pajūrio vaizdų kupinas filmas „Kintai – pasaulio kraštas“ 2011 m. pabaigoje pateko į konkurso „Skaitmeniniai bendruomenių pasakojimai“ finalą ir nurungė daugiau nei 500 konkurentų. Kaip teigė vienas iš vertinimo komisijos narių kultūros apžvalgininkas Ramūnas Gerbutavičius, šis pasakojimas pasižymi ritmiška kompozicija, poetiška dvasia ir informatyvumu.

Daugiau nei 4 min. trukmės filme kūrėjai sugebėjo parodyti beveik viską, kuo didžiuojasi Kintų seniūnija. Žiūrovai sužinojo apie geriausią Lietuvoje žuvies virtuvę, Vydūno kultūros centrą, paukščių žiedavimą, vandens bei kitas pramogas.

„Atsistoji pasaulio krašte (Ventės rage) ant molo, ir aplink tik vanduo matyti. Nėra smagiau, kaip kad ant pasaulio krašto atsisėdus kojom pamataruoti, į tekančią ar besileidžiančią saulę bežiūrint žuvelioką pasigauti“, pasakojama filme.

„Smagu, jog mūsų susuktas filmukas buvo pripažintas visos Lietuvos mastu. Bet šioje vietoje neketiname sustoti. Kūrybinis procesas yra tarsi užkrečiama bacila. Mūsų planuose jau yra kitas skaitmeninis pasakojimas“, – pasakojo Šilutės viešosios bibliotekos Kintų filialo vyr. bibliotekininkė R. Mačiulaitienė.