Šilutiškiai bėgo Klaipėdoje, Kelmėje ir Kazlų Rūdoje

Begimas SimutisKaip ir kasmet, šį rudenį vyko dar vienas tradicinis bėgimas „Rudens Ekomaratonas 2019“. Tai jau 19-asis klaipėdiečių renginys rudenį ir pavasarį.
Bėgimas vyksta miške už Klaipėdos koncertų estrados, vieno rato ilgis yra 4,2 km miško takais ir dviračių takeliais. Šios varžybos yra kontrolinė treniruotė – „varžybos su savimi“, be amžiaus apribojimų ir grupių. Tikslas – maratono distancijos įveikimas, tačiau užskaitomas kiekvienas įveiktas ratas, nors ir vienintelis.Begimas Bilevicius
Šio bėgimo protokolą papuošė šilutiškių Arlando Mazgeikos ir Vitalijaus Vaitkaus bei kintiškio Gedimino Simučio pavardės. Arlandas per 2 val. 35 min. 46 sek. nubėgo 33,6 km. Vitalijus ratą – 4,2 km įveikė per 21 min.15 sek. Geriausiai sekėsi G. Simučiui, – jis 21 km įveikė per 01:21:27.

Šilutiškis Evaldas Bilevičius ir Ina Žiūrienė dalyvavo kasmetiniame tradiciniame bėgime „Graužikai – Kelmė“ V. Rimkaus taurei laimėti. Evaldas 8 km įveikė per 37 min. 53 sek. ir amžiaus grupėje buvo vienuoliktas. Ina dalyvavo 3 km bėgime, juos įveikė per 15 min 41 sek. ir bendroje įskaitoje buvo šešta.

Pasak E. Bilevičiaus, jis jautė nuovargį, nes dieną prieš tai dalyvavo bėgime Trail bėgimas „Girių labirintai HELOVINAS“, skirtame visiems mėgėjams. Tai sporto šventė, kurios tikslas suvienyti entuziastus bėgikus iš visos Lietuvos, skatinti socialinį ir fizinį aktyvumą, formuoti sveikos gyvensenos tradicijas. Bėgimas vyko Kazlų Rūdos parke, kur graži gamta, puiki miško trasa.

Šiemet bėgimas „Graužikai – Kelmė“ vyko jau 41 kartą. Iš viso finišavo 217 bėgikų iš visos Lietuvos. 148 bėgikai įveikė 3 km, 69 – 8 km.

Primename, kad Vladas Rimkus – per 1969 m. Dauguvos potvynį gelbėdamas žmones Rygoje žuvęs sovietinės armijos karys. Jo garbei 1973 m. poetas Juozas Nekrošius ir kompozitorius Mindaugas Tamošiūnas sukūrė dainą „Vaikinas nuo Kražantės“.