Šilutiškiai dainuos „Dainų dainelės“ finale

Šilutės rajoną pasiekė džiugi naujiena – Šilutės meno mokyklos mokinė Fausta Balodytė ir M. Jankaus pagrindinės mokyklos moksleivis Ugnius Urnikis pateko į konkurso „Dainų dainelė“ 3-ąjį - finalinį etapą.

U. Urnikis ir F. Balodytė vyks į respublikinį „Dainų dainelės“ turą.

Priminsime, kad Lietuvos vaikų ir moksleivių konkurso „Dainų dainelė“ I etape dalyvavo Šilutės vaikų darželio „Ąžuoliukas“ ansambliai „Lendrelė“ ir vaikų darželio „Raudonkepuraitė“ ansamblis, vaikų darželio „Žvaigždutė“ solistė Andrėja Budrevičiūtė, M. Jankaus pagrindinė mokyklos solistas Ugnius Urnikis, Šilutės pirmosios gimnazijos solistė Goda Džalagonija ir Meno mokyklos solistė F. Balodytė. Komisija į II etapą delegavo A. Budrevičiūtę, U. Urnikį ir F. Balodytę, konkursas vyko Gargžduose.

Į 3-ąjį etapą pateko F. Balodytė ir U. Urnikis. Ugnius įvertintas 21,8 balo (C kategorija, pereinamasis balas 21,8), jį konkursui ruošė mokytoja Vidilija Aidukienė. Fausta įvertinta 22 balais (D kategorija, pereinamasis balas 21,8 ), ją konkursui ruošė mokytoja Kristina Kasperaitytė.

„Dainų dainelė“ – vienas daugiausiai dalyvių pritraukiantis ir ilgametes tradicijas turintis Lietuvos muzikinis renginys, pirmąkart surengtas dar 1974-aisiais. Per visus beveik penkis dešimtmečius šis konkursas į profesionalaus muziko kelią atvedė ne vieną šiandien žinomą Lietuvos dainininką. Net tie jo dalyviai, kurie nepasirinko muziko profesijos, šį konkursą prisimena kaip vieną įspūdingiausių gyvenimo patirčių.

Šilutės meno mokyklos direktorė Daiva Pielikienė sakė, jog Fausta šioje mokykloje mokosi nuo pirmosios klasės, jau yra baigusi fortepijono klasę. Visą mokymosi laiką ji dainavo mokyklos chore ir ansamblyje, kartu su D. Pielikienės vadovaujamu ansambliu yra dalyvavusi ir „Dainų dainelėje“. Kai mokykloje pradėta dirbti ir pagal džiazinio dainavimo programą, ja susižavėjo ir Fausta. D. Pielikienė sako pati skatinusi merginą pabandyti jėgas konkurse ir džiaugiasi, kad jai pavyko.

U. Urnikio mokytoja V. Aidukienė tik šiemet pradėjo mokyti Ugnių, nes jis tik šiemet atėjo į M. Jankaus mokyklos V klasę. Jis taip pat lanko Meno mokyklą. Mokytoja džiaugiasi, kad berniukas gabus ir dainuoti jam patinka.

LRT televizija konkurso filmavimus pradės jau šio mėnesio antroje pusėje, bet Šilutės krašto dainorėliai įprastai pasirodo pavasarį. Apie būsimą filmavimą jiems pranešama prieš dvi savaites, manoma, kad šilutiškiams teks dainuoti gegužę.