Šilutiškiai džiaugiasi: šaligatviai valomi puikiai, po miestą burzgia nauji komunalininkų traktoriukai

Retai taip būna, kad į redakciją skambinantys šilutiškiai norėtų pasidžiaugti kitų atliktais darbais. Dar rečiau, kai giria darbus, kurie atliekami žiemos metu – džiaugiasi nepriekaištingai valomomis miesto gatvėmis.

Toks mini traktoriukas šaligatviais važiuoja gana greitai ir nuvalo juos švariai.

Šįkart paskambinusi skaitytoja pasidžiaugė, jog kasdien jau 6 valandą ryto eidama į darbą stebisi, kad miesto šaligatviai jau būna švariai nuvalyti. Taip yra net tada, kai naktį sninga ir atrodo, jog ryte teks bristi per pusnis „Padėkokite tiems, kas taip nuoširdžiai stengiasi ir tikriausiai dirba net naktimis, kad mes galėtume ryte smagiai keliauti į darbus“, – prašė šilutiškė.

Į traktoriukus sėda 3 – 4 valandą nakties

UAB „Šilutės komunalininkas“ direktorius Audrius Benkunskas taip pat pasidžiaugė, kad šilutiškiai pastebi tinkamai atliekamą kitų darbą, kad mato, jog gatvės ir šaligatviai mieste nuvalyti yra anksti.
A. Benkunskas pasakoja, kad darbininkai valantys šaligatvius tokią žiemą kaip ši, galimybių pasidžiaugti nakties miegu neturi. Po vakarinio ar naktinio snygio gatvių valytojams tenka keltis labai anksti. Darbą jie pradeda apie 3 – 4 valandą ir stengiasi, kad visi miesto šaligatviai būtų nuvalyti bent iki 7 valandos, kai žmonės pradeda vaikščioti į savo darbus.

Pasak direktoriaus, naują įrangą šaligatviams valyti „Šilutės komunalininkas“ įsigijo prieš kelis metus. Tik parodyti šilutiškiams kaip su ja dirbama, praėjusią žiemą kaip ir neteko, nes tos žiemos su sniegu nebuvo. Šaligatviams valyti buvo įsigyti penki lengvi modernūs traktoriukai su reikiama įranga. Jais valyti galima ne tik sniegą, yra ne tik buldozerio peilis, bet ir šluota, lapų pūstuvas.

Ši technika pakeitė anksčiau dirbusius rusų gamybos traktorius T – 25, kurie buvo didesnių gabaritų ir ne tokie manevringi, kaip pavyzdžiui dabar miesto gatvėse besidarbuojantys „Husqvarna 525 D“.
Ten kur negali dirbti technika, nuo ankstaus ryto į gatves išeina šaligatvių valytojai ir kiemsargiai, kurie likusį sniegą nukasa kastuvais.

Šaligatviai ne tik nuvalomi, bet ir pabarstomi druska. Šiemet „Šilutės komunalininkas“ jau baigia išbarstyti antrą traukinio vagoną druskos ir laukia, kol bus atvežtas trečiasis. „Reikia tikėtis, kad druskos liks dar ir kitos žiemos pradžiai“, – viliasi A. Benkunskas.

Darbus derina su seniūnija

„Šilutės komunalininkas“ visus darbus atlieka pagal sutartį su Šilutės seniūnija, nes seniūnija sumoka bendrovei už šaligatvių priežiūrą ir žiemą, ir vasarą.

Pasak A. Benkunsko, kartais būna dienų, kai tenka šaligatvius valyti ir du kartus. Jeigu sniego užverčia ryte, kai šaligatviai jau buvo nuvalyti naktį, tai sniego valytuvus galima pamatyti dirbančius ir iškart po pietų. Darbininkai stengiasi, kad žmonės tvarkingais šaligatviais galėtų sugrįžti iš darbo į namus. Tačiau tokius papildomus valymus tenka ir vėl derinti su seniūnijos administracija, nes ši moka už konkrečių valymų skaičių.

Neseniai „Šilutės komunalininkas“ perėmė tvarkyti ir UAB „Mano aplinka“ anksčiau prižiūrėtų pastatų kiemus. Tad dar du mažagabaričiai traktoriukai sniegą valo ir daugiabučių kiemuose, kuriuos administruoja UAB „Mano būstas Vakarai“. Kiemuose sniego valytojai tvarkosi nuo 7 valandos ryto.

Seniūnija skundų negauna

Šilutės seniūnijos viešojo administravimo specialistas Algirdas Ivanauskas sakė, kad ir seniūnija dėl sniego valymo nuo šaligatvių šiemet skundų negauna, vadinasi dirbama gerai. Jis apgailestauja, kad dar nebaigti Knygnešių ir H. Zudermano gatvių tvarkymo darbai, tad tų gatvių šaligatvius valyti yra sunku ir sudėtinga. Todėl žmonės yra prašomi būti supratingais.

Pasak A. Ivanausko, nemaža dalis miesto gatvių šaligatvių yra rekonstruoti, turi nuolydžius į kelio važiuojamąją dalį. Todėl valytojams yra patogu dirbti. Jie valydami naujus, neišklaipytus šaligatvius gali greičiau atlikti savo darbą.

Komercijos direktorius, korespondentas