Šilutiškiai gali padėti filmo „Krikštas“ kūrėjams

dok filmas krikstas audrius stonysF.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vasario 20 d. (trečiadienį) 17.00 val. bus rengiamas labdaros vakaras, skirtas paremti Audriaus Stonio režisuojamą dokumentinį filmą „KRIKŠTAS“.

Dalyvaus režisierius, Nacionalinės premijos laureatas Audrius Stonys ir Šv. Antano Paduviečio vienuolyno klebonas, filmo vykdantysis prodiuseris, brolis pranciškonas Gediminas Numgaudis.

Šie žmonės suvienijo savo kūrybines jėgas tam, kad artėjant Žemaičių krikšto jubiliejui, kurį švęsime 2013 metais, būtų sukurtas filmas apie Krikšto sakramentą.

Filmą „Krikštas“ sudarys trys dalys: Mirtis, Palaidojimas, Prisikėlimas. Filmavimo vietos: Lietuva, Italija, Izraelis, Jordanija. Filmas kalbės apie tai, kaip svarbu suvokti, pajusti ir išgyventi mirties ir gimimo susitikimo Krikšto sakramente akimirką. Mirti tam, kad atgimtume Kristuje. Gimti tam, kad jau niekada nemirtume.

Filmo kūrėjai, liesdamiesi prie istorinių krikšto ištakų, kalbės apie tai, kas svarbu šiandien. Apie gyvo tikėjimo dramatizmą ir šviesą.

Filme bus kalbamasi su žmonėmis, kurie patyrė ir išgyveno krikšto pilnatvę, su kunigais ir ganytojais, kurie buvo ir yra tos neįtikėtinos dvasinės transformacijos liudininkais, su įvairių krikščioniškųjų konfesijų bažnyčiomis, kurios savo sakralinėje praktikoje iki šių dienų saugo pirmapradę sakramento prasmę.

Kasdienių tikėjimo stebuklų liudininku yra brolis pranciškonas, kunigas G.Numgaudis, įkvėpęs Pakutuvėnų parapijai naują gyvybę, kuomet 1999 m. jis buvo paskirtas parapijos klebonu. Pakutuvėnuose įkurta žmonių, turinčių priklausomybių – susitaikinimo bendruomenė.

Filmą kurs talentingas kino režisierius, Europos Kino Akademijos tikrasis narys, European Documentary Network narys, Lietuvos atstovas Eurimages vadovų taryboje A.Stonys, sukūręs 19 dokumentinių filmų ir vieną trumpametražį vaidybinį filmą.

Filmai apdovanoti daugelyje tarptautinių kino festivalių. Tarp apdovanojimų – Publikos prizas Nyono kino festivalyje, Grand Prix Splite, prizai Bornholmo, Bilbao, Florencijos, Kijevo, Oberhauzeno, San Francisko kino festivaliuose. 1992 m. filmas „Neregių žemė“ Europos Kino Akademijos pripažintas geriausiu Europos metų dokumentiniu filmu.

Šilutės bibliotekoje rengiamo labdaros vakaro metu visi norintieji galės daugiau sužinoti apie būsimą filmą. Šilutiškiai jau dabar gali prisidėti prie filmo kūrimo ir, atsiliepdami į jo kūrėjų prašymą, pervesti piniginę auką į nurodytą sąskaitą: VšĮ Pakūta, įmonės kodas: 300976819, sąskaitos numeris: LT457044060007 141592, SEB bankas, Klaipėdos filialas, Kretingos skyrius, AB.
Renginio organizatoriai: Šilutės F.Bajoraičio viešoji biblioteka, Šilutės ROTARY klubo narys Arūnas Dikšas.