Šilutiškiai iš Vokietijos parvežė čempionų taurę

krepsinis vokietijoje f 1Balandžio 3-ąją išlydėjom dvylikamečius Šilutės sporto mokyklos krepšininkus, treniruojamus Petro Joniko, į Vokietijos Liubeko miestą, kur vyko tarptautinis krepšinio turnyras „Twin – City Ball 2013“.

Sportininkus išlydėti atėjo tėvai, kurie su nerimu išleido savo atžalas į savaitę truksiančią kelionę. Balandžio 9 dieną krepšininkus jau iškilmingai pasitikome, o kai kurie tėvai juokavo, kad jausmas toks, jog jie grįžta ne iš turnyro, o iš Europos čempionato.

Džiugu, kad šilutiškiai įrodė, jog vis dėlto Lietuva – krepšinio šalis – jie parsivežė čempionų taurę!

Mūsiškius gyrė ir vokiečiai

Į turnyrą išvyko 10 krepšininkų: Ignas Lidžius, Dovydas Rimkus, Matas Vaščyla, Jevgenis Miniotas, Vytenis Ropė, Matas Dobrovolskis, Robertas Miliauskas, Tautvydas Rimkus, Kęstutis Raila ir Ignas Urbonas.

Ši kompanija nesunkiai iškovojo čempionų vardą. Iš viso jie žaidė 4 rungtynes.

Vokietijos bendraamžių komandas šilutiškiai tiesiog triuškino: pirmosios dienos rungtynes baigė 20 taškų pranašumu, kitą dieną vieną komandą įveikė 26 taškų skirtumu, kitą sutriuškino 36 taškais.

Finale šilutiškiai susitiko su dar viena Vokietijos komanda, kurią irgi sutriuškino 46 taškų skirtumu. Pasak jų trenerio P.Joniko, vaikai jau nežiūrėjo į rezultatą, o tiesiog mėgavosi žaidimu bei stebino žiūrovus gražiomis atakomis.

Iš pradžių Vokietijos moksleivių tėvai palaikė savo atžalas, bet pamatę gražų šilutiškių žaidimą negailėjo ovacijų bei pagyrų mūsiškiams. Ne vienas žiūrovas buvo priėjęs asmeniškai padėkoti mūsų treneriui už tokį gražų auklėtinių žaidimą.

Netrūko smagių atrakcijųkrepsinis vokietijoje dvyniai

Kaip ir kiekviename tarptautiniame turnyre, neapseita be atrakcijų vaikams. Krepšininkai žaidė boulingą, vakarais visi norintys galėjo eiti į diskoteką.

Labai didelį įspūdį mūsų moksleiviams paliko invalido vežimėliai. Gal tai ir skamba keistai – panašiai reagavo ir šilutiškiai, išgirdę pasiūlymą pasivažinėti šia priemone. Dauguma iš pradžių gūžčiojo pečiais, bet vos vežimėliai įriedėjo į salę, norinčių juos išbandyti atsirado daug. Tai sportiniai invalidų vežimėliai, pritaikyti neįgaliesiems žaisti krepšinį.

Vaikams ši atrakcija labai patiko, vėliau buvo sunku juos išlaipinti iš vežimėlių.

Taip pat lietuvaičiams surengta pažintinė kelionė po Liubeką. Tai gražus miestas, turintis savas legendas, o jo bažnyčių ir bokštų grožis visiems atima žadą. Kai kurie net pasiklydo, bet tai jauniesiems krepšininkams tik pridėjo dar daugiau įspūdžių.

Šilutiškiai džiaugėsi ir naujais draugais. Išsiskyrė su jais nenoriai, bet dabar sako: „Facebook“ – visagalis“ ir palaiko ryšius.

Šilutės sporto mokyklos komandoje yra dvyniai Tautvydas ir Dovydas Rimkai. Jie nebuvo vieninteliai dvyniai šiame turnyre – dvynių buvo net keturios poros: trys – berniukų ir viena – mergaičių. Tikrai gražus sutapimas. Visi jie kartu nusifotografavo.