Šilutiškiai – konkurso nugalėtojai

sandra 007Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus vyr. bibliotekininkė Sandra Jablonskienė pateikė paraišką konkursui „Gyventojų skaitmeninio raštingumo mokymo bibliotekose stiprinimas“. Konkurso tikslas – sustiprinti gyventojų skaitmeninio raštingumo mokymus bibliotekose ir sudaryti tam geresnes sąlygas.

Projekto „Bibliotekos pažangai“ ekspertai įvertino iš visos Lietuvos gautas paraiškas ir Šilutės biblioteka tapo viena iš nugalėtojų ir laimėjo gyventojų mokymams skirtą kompiuterinę įrangą.

Iš šios įrangos bus sukomplektuota kilnojamoji kompiuterinė klasė ir nuo 2013 m. vykdomi mokymai gyventojams, aprėpsiantys ne tik miestą, bet ir seniūnijas. Mokymai padės mažinti socialinę atskirtį regione, padės spręsti problemas, iškylančias gyventojams, vis dar neturintiems kompiuterinio raštingumo žinių, nemokantiems naudotis elektroninėmis paslaugomis.

Skaitmeninio raštingumo mokymams yra parengta atnaujinta programa. Bus skatinama naudotis interneto teikiamais pranašumais (informaciniai, socialiniai tinklai, elektroninės paslaugos gyventojams, mokesčių mokėjimas, elektroninės parduotuvės ir jų teikiamos paslaugos ir kt.).

Mokymų programa suteiks galimybę įgyti daugiau įgūdžių savarankiškai ieškoti informacijos, naršyti internete. Tie, kurie neturi žinių apie elektroninį bendravimą, galės išmokti naudotis el. paštu bei internetine telefonija.

Ypač svarbus taps gebėjimas naudotis E. paslaugomis. Į elektroninę erdvę vis daugiau perkeliama valstybės ir savivaldybių teikiamų paslaugų, todėl naudinga išmokti jomis naudotis, nes šios paslaugos padeda sutaupyti nemažai laiko: nereikia važiuoti iš vienos institucijos į kitą, vaikščioti po skirtingų tarnautojų kabinetus, gaišti laiką eilėse. Dažniausiai internetu gyventojas tik užsako paslaugą, o visa kita atlieka pati institucija, nereikia derintis prie institucijų darbo laiko. E. paslaugos yra patogesnės, aiškesnės, greitesnės.

Dar viena skaitmeninio raštingumo mokymosi dalis – išmokyti naudotis taikomosiomis programomis, kurios labai svarbios šiuolaikinėje mokymosi aplinkoje bei darbo rinkoje. Todėl besimokantiems ar ieškantiems darbo gyventojams šie mokymai suteiks galimybę įgyti naudingų įgūdžių, reikalingų darbui su Microsoft Office 2010 programomis (Word, Excel, PowerPoint).

Dalyvausiantys mokymuose plačiau sužinos apie kompiuterinius virusus, nepageidaujamus laiškus, šnipinėjimo programas. Tai padės jiems tapti atsargesniais internetinėje erdvėje, saugoti savo privatumą.