Šilutiškiai – krepšinio aukštumose

pukis dulkysŠilutė gali pagrįstai vadintis krepšinio lopšiu ar krepšininkų kalve. Tarp 2012 metų Europos vaikinų jaunimo (iki 20 metų) krepšinio čempionato aukso medalių laimėtojų į Lietuvos krepšinio istoriją įrašytas ir ypatingą valingumą parodęs šilutiškis Deividas Pukis.

Auksine karta vadinama ši Lietuvos jaunimo krepšinio rinktinė sukūrė unikalų dalyką – per šešerius metus Lietuvai ir sau atnešė penkias aukščiausio lygio pergales.

Išskirtinė ši vasara buvo ir kitam šilutiškiui krepšininkui Deividui Dulkiui. Po septynerių JAV praleistų metų krepšininkas pirmą kartą atstovavo Lietuvos rinktinei, iškovojusiai kelialapį į olimpiadą, ir pasirašė pirmą profesionalų kontraktą su Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda.

Kartu su auksine karta kovėsi šilutiškis
Lietuva - Venesuela  10082 T.Tumaloviciaus nuotr.2
Sutrypę visų skeptikų prognozes, neigiamus komentarus ir nihilizmą, į Lietuvą penktą auksą parvežė Kazio Maksvyčio treniruojami jauniai.

Šie 1992 metais gimę krepšininkai įspūdingą žygį pradėjo 2007 metais. Buvęs Šilutės sporto mokyklos auklėtinis D.Pukis su šia krepšininkų karta, būdamas 15-metis, laimėjo olimpinį festivalį, vėliau tapo 16-mečių, 18-mečių Europos bei 19-mečių pasaulio čempionu.

Praėjusią savaitę pasibaigęs Europos jaunimo (iki 20 metų) krepšinio čempionatas Slovėnijoje šiai krepšininkų kartai jau paskutinis jaunimo turnyruose. Komandos treneris K.Maksvytis atskleidė, kad tikriausiai paskutinis ir jam. Nuo vaikystės kai kuriuos žaidėjus pažįstantis treneris sakė, kad jam būtų sunku pradėti treniruoti naują komandą.

Po auksinės pergalės krepšininkai iškilmingai sutikti Vilniuje, Prezidentė Dalia Grybauskaitė medaliais ir padėkos raštais apdovanojo 18 Lietuvos jaunimo krepšinio rinktinės narių – visus krepšininkus, trenerius, gydytoją ir komandos vadovą.

D.Pukis – kovotojas, visada pasiruošęs padėti

Šiame Europos čempionate 194 cm ūgio gynėjas D.Pukis neturėjo galimybės labai atsiskleisti, nes į komandą grįžo po Achilo sausgyslės traumos. Tačiau treneris tiki, kad Deividas atsistatys ir bus tikrai geras žaidėjas.

„Kiti po tokių traumų iš viso baigia karjerą. D.Pukis – tikras kovotojas, visada kupinas darbingos nuotaikos ir pasiruošęs padėti tiek, kiek gali. Šiame turnyre kojos nelabai laikė, todėl jo vaidmuo aikštėje buvo ribotas“, – „Lietuvos rytui“ krepšininką apibūdino treneris K.Maksvytis.

Į 2010 metų Europos jaunių čempionato geriausių žaidėjų penketą patekęs D.Pukis dar nepasiekė savo geriausios sportinės formos, kurią demonstravo prieš patirdamas sunkią traumą. Tuomet krepšininkas čempionate pasižymėjo kovingumu ir taikliais tritaškiais. Pasak trenerio, žaidėjo kojos dabar dar nėra stiprios, todėl nevertėtų skubėti daryti išvadų ir krepšininką „nurašyti“.pukis sakalai

Prieš kelias dienas Europos čempionu su Lietuvos jaunimo rinktine tapęs D.Pukis pradėjo legionieriaus karjerą. Gynėjas pasirašė trejų metų sutartį su Ispanijos antrosios lygos Hueskos „Lobe“ ekipa, kuri rungtyniauja antrame Ispanijos divizione. Profesionalo karjerą 2011-2012 metų sezone D.Pukis pradėjo Vilniaus „Sakalų“ komandoje.

Treneriai: D.Dulkys ateities rinktinės žaidėjas

Olimpiniame atrankos turnyre Venesueloje Lietuvos rinktinei atstovavo šilutiškis D.Dulkys. Nors trenerių štabas nutarė šiemet į galutinę olimpinės komandos sudėtį žaidėjo neįtraukti, specialistai neabejoja, kad patirtis rinktinėje Deividui davė daug patirties, todėl tikisi jį pamatyti ateities rinktinėje.

Atrankos turnyre Venesueloje D.Dulkys žaidė nedaug, bet yra ir jo nuopelnų, kad rinktinė iškovojo teisę žaisti Londono olimpiadoje.

„Rinktinėje išmokau labai daug ir esu dėkingas, kad treneriai mane taip ilgai laikė. Svarbiausia, kad iš komandos veteranų pramokau europietiško žaidimo stiliaus“, – lrytas.lt sakė D.Dulkys.

„Visų pirma, pasakiau labai ačiū Deividui už jo įdėtą darbą viso pasiruošimo metu. Jis ypač mums padėjo treniruočių procese, kai vieną ar kitą žaidėją kankino traumos. Kaip žaidėjas jis turi labai daug gerų dalykų, gali įmesti, gerai ginasi. Tik jautėsi, kad jam, kaip rinktinės debiutantui, kartais pritrūkdavo patirties, ypač sudėtingesnėse situacijose. Bet manau (ar bent tikiuosi), kad laikas, praleistas sportuojant kartu su komanda, Deividui taip pat davė daug naudingų dalykų. Kalbant apie vyrų rinktinę, šiai dienai jis yra perspektyvinio plano, ateities žaidėjas“, – sprendimą neįtraukti D.Dulkio į olimpinę rinktinę komentavo treneris Kęstutis Kemzūra.

Pasirašė sutartį su pirmąja profesionalia ekipasugrizo d umbrasas lrytas.lt

Antradienį D.Dulkys sudarė dvejų metų sutartį ir galimybe pratęsti kontraktą trečiam sezonui su Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda.

„Vilniaus komanda parodė didelę iniciatyvą ir aš kažkaip jaučiau, kad ši ekipa tinka man, – lrytas.lt sakė D.Dulkys. – Daug žaidėjų iškilo rungtyniaudami „Lietuvos ryte“, nes čia geros sąlygos tobulėti. Žinau, kad konkurencija dėl vietos pagrindinėje sudėtyje bus, bet tai turėtų būti naudinga.“

D.Dulkys pastaraisiais sezonais žaidė Jungtinėse Valstijose, NCAA čempionate. Atstovaudamas Floridos valstijos „Seminoles“ komandai lietuvis šiemet nukeliavo iki NCAA šešioliktfinalio. Floridos universiteto komandoje D.Dulkys ypač pasižymėjo per rungtynes pataikęs 8 tritaškius ir sutriuškinęs NCAA žvaigždes. Iš viso per ketverius metus NCAA šilutiškis sužaidė 131 rungtynes ir vidutiniškai pelnė po 6,7 taško.

„NCAA ir europietiškas krepšinis skiriasi, bet dirbdamas rinktinėje iš kitų krepšininkų labai daug stengiausi išmokti ir sužinoti. Todėl debiutuoti Eurolygoje bus lengviau“, – sakė D.Dulkys.

Su Lietuvos rinktine praėjusią savaitę atsisveikinęs krepšininkas tris dienas pailsėjo Šilutėje ir ketina vėl leistis į treniruotes. Iš pradžių – JAV, o po mėnesio – su pirmąja savo profesionalia ekipa Vilniaus „Lietuvos rytu“.