Šilutiškiai ledo ritulį žaidžia Klaipėdoje

Ledo ritulys_2Klaipėdoje startavo senjorų ledo ritulio pirmenybės „Tomas Gold“ taurei laimėti, kurias organizuoja šilutiškiai. Pirmenybėse dalyvauja 6 komandos: Šilutės ledo ritulio klubas (LRK), Plungės LRK, Klaipėdos „Kirai“, Palangos „Riteris“, Gargždų „Ledžinga“, Šiaulių HC „ONE TEAM“.
Šešiasdešimtmečiai šilutiškiai mena žiemas, kai ledo ritulį galėjo žaisti ne tik ant užšąlusių daržų ar pievų, bet ir ant Šyšos upės. Mena, kad šalia Šyšos, priešais lentpjūvę veikė Žilinsko nuomos punktas, kuriame buvo galima išsinuomoti „riestinkas“ ar pačiūžas net vaikams, pateikus mokyklinę pažymių knygelę ir sumokėjus 10 kapeikų. Ledo ritulio žaidimą pagyvindavo vienodai su vaikinais žaisdavusi, „bazare“ (taip vadinosi Senojo turgaus aikštės rajonas) užaugusi Irena Mickevičiūtė – Katauskienė.

Pasak ilgamečio Šilutės kūno kultūros ir sporto centro darbuotojo Gvido Česlevičiaus, Rusnėje su šeima apsigyvenęs Tauragės „Tauro“ ledo ritulio ir futbolo komandų kapitonas ir žaidėjas Danielius Mažutis pasėjo pirmuosius ledo ritulio daigus Rusnėje. Ledo ritulys buvo žaidžiamas ant Pakalnės upės ledo, žiūrovai varžybas stebėdavo nuo pylimo ir tilto.

Vėliau ledo rutulio komandos susibūrė ir Šilutėje. Jaunimas ir vaikai greit pamilo žaidimą su pačiūžomis ant ledo, ritulį gainiojo kur tik buvo ledo.

Tuometinis rajono kūno kultūros ir sporto vadovas Juozas Grigonis palaikė rusniškio D. Mažučio ir šilutiškių brolių Kazimiero ir Gvido Česlevičių iniciatyvą turėti apšviestą ledo ritulio aikštelę su mediniais bortais. Entuziastai iš Rusnės, Šilgalių, Šilutės susibūrė į rajono rinktinę, ji šalies II lygos ledo ritulio pirmenybėse išbandė jėgas su Trakų, Telšių, Panevėžio, Kelmės komandomis.
Vėliau atšilus žiemoms, dėl nuolatinių atlydžių nepavykdavo išlaikyti ledo, todėl šių varžybų atsisakyta.

Pasak Šilutės ledo ritulio klubo vadovo, pirmenybių „Tomas Gold“ taurei laimėti organizatoriaus ir vyr. teisėjo Svajūno Česnulio, ledo ritulio pirmenybės vyksta pirmi metai. Čempionato pagrindinis rėmėjas „Tomas Gold“ direktorius Arūnas Jončas, varžybos vyksta Klaipėdos ir Šiaulių Akropolio ledo arenose.

Šilutiškiai pirmąsias rungtynes žaidė su Gargždų „Ledžinga“. Mūsiškiai dar antrame kėlinyje pirmavo 4:1, tačiau persvaros neišlaikė ir rungtynės baigėsi 4:4, todėl buvo smūgiuojami „bulitai“. Čia sėkmė lydėjo gargždiškius – 2:1.
Kitas rungtynes šilutiškiai žais lapkričio 9 d., 15 val., Šiaulių Akropolio arenoje su HC „One Team“.