Šilutiškiai nuo gatvių tvarkymo darbų atsikvėps dar negreit: artimiausiu metu planuojama dar kelių gatvių  rekonstrukcija

Daugelį metų šilutiškiai piktinosi prastomis ir duobėtomis gatvėmis, Šilutės gatvėse ir pėsčiųjų takuose būta ir skaudžių atvejų, kai dėl prastų šaligatvių susižalojo ne tik pamariškiai, bet ir atvykę turistai. 

Daugelis mūsų skaitytojų jau pastebėjo, jog pastaraisiais metais miesto gatvėse vyksta intensyvūs darbai: tvarkomos duobės, klojamas naujas asfaltas, įrengiami modernūs šviestuvai, platinamos daugiabučių automobilių aikštelės.

Šilutiškiai šią vasarą jau vaikšto naujais moderniais šaligatviais, važinėja atnaujintomis gatvėmis. Daug gatvių tvarkymo planų jau įgyvendinta, dar daugiau laukia savo eilės.

Gatvės pastebimai gražėja

Apie kelių ir šaligatvių tvarkymo eigą, planus ir biudžetą „Šilutės naujienoms“ papasakojo Savivaldybės ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Mindaugas Oželis.

Pasak M. Oželio, šilutiškių skundų dėl netvarkingų gatvių ir išsiklaipiusių šaligatvių plytelių jis taip pat girdėjo daugybę kartų. Šiuo metu, kai daug gatvių jau atnaujinta, žmonės jau džiaugiasi ir yra dėkingi.

Visgi daugelio Šilutės gatvių tvarkymo darbai dar tęsiasi.

Šią vasarą užbaigtas Miško, P. Jakšto, V. Kudirkos gatvių tvarkymas. Miško g. baigta išasfaltuoti prieš savaitę. Darbus čia vykdė UAB „Tima“. Šios gatvės asfaltavimą ir šaligatvių tvarkymą finansavo Europos Sąjunga ir tai atsiėjo 367 tūkst. eurų. Europos Sąjungos lėšomis prieš keletą savaičių sutvarkyta ir P. Jakšto g., kurios atnaujinimas kainavo perpus mažiau – 163 tūkst. eurų. Darbus čia vykdė UAB „Šilutės automobilių keliai“.

„Dažnai atvykdavau pats pažiūrėti, kaip vyksta darbai. Bendravau ir su P. Jakšto g. esančių daugiabučių gyventojais ir jie sakė, kaip džiaugiasi pokyčiais savo gatvėje. Modernus gatvės apšvietimas, tvarkingi šaligatviai, išpiltas naujas asfaltas. Čia gyvenantys žmonės dabar turi ir daugiau automobilių parkavimo vietų išilgai gatvės. Kiek šioje gatvėje buvo galima įrengti automobilių stovėjimo vietų, tiek ir įrengėme“, – sakė M. Oželis.

Tvarkomos dar trys gatvės

Artimiausiu metu bus baigtas ir V. Kudirkos g. asfaltavimas, šaligatviai jau atnaujinti, baigti ir apšvietimo įrengimo darbai. Šiuos darbus finansavo VĮ „Lietuvos automobilių kelių direkcija“, o užsakymą vykdė taip pat „Šilutės automobilių keliai“. Gatvės sutvarkymas atsiėjo 180 tūkst. eurų.

Šiuo metu klojami nauji šaligatviai Gluosnių g., jie bus abiejose šios gatvės pusėse. Bus įrengta ir nauja autobusų stotelė. Darbus baigti planuojama artimiausiu metu.

Dar šiemet, pasak M. Oželio, planuojama pradėti ir Sodų g. rekonstrukciją. Darbų konkursą laimėjo UAB „Kavesta“, šios gatvės sutvarkymą finansuos „Lietuvos automobilių kelių direkcija“. Nors darbai dar neprasidėjo, planuojama, kad jie atsieis 298 450 tūkst. eurų.

Geros žinios ir Stadiono g. gyventojams. Kaip pasakojo M. Oželis, šiais metais planuojama pasirašyti darbų sutartį su rangovu, kuris vykdys rekonstravimo darbus šioje gatvėje. Jei viskas sklandžiai pavyks, kitų metų pavasarį startuos ir Stadiono g. tvarkymo darbai. Čia bus nutiestas ne tik naujas asfaltas, bet atsirastų ir nauji dviračių takai bei šaligatviai pėstiesiems.

Žiedinė sankryža – bus ar nebus?

Daug šilutiškių dėmesio sulaukė žinia apie galimą žiedinės sankryžos įrengimą Tilžės, M. Jankaus ir Lietuvininkų gatvių sankryžoje. Pamariškiai audringai diskutavo apie šios žiedinės sankryžos įrengimą ne tik socialiniuose tinkluose, bet ir spaudoje.

Pasak specialisto M. Oželio, šis planas nėra užmirštas. Dar šią vasarą šioje sankryžoje vyks kasinėjimai ir bus tikrinamas pogrindis – vyks žvalgomasis archeologinis tyrimas. Atlikus šį tyrimą bus aišku ar po asfaltu yra išlikęs istorinis grindinys ar jo nėra. Ir tik tuomet bus imamasi tolesnių veiksmų dėl žiedinės sankryžos įrengimo.

„Šioje sankryžoje dėl blogo matomumo ne kartą buvo skaudžių eismo įvykių, todėl ir ieškojome sprendimo. Buvo du variantai: arba nieko nedaryti arba įrengti žiedinę sankryžą. Nutarta, kad žiedinė sankryža būtų saugesnė“, – sakė M. Oželis.

Sulaukiama skundų

Kol gatvės tvarkomos, sulaukiama gyventojų skundų dėl patiriamų nepatogumų. Kaip „Šilutės naujienoms“ sakė M. Oželis, miesto gyventojai dažniausiai nepasidalija vietų automobilių aikštelėse.

„Gatvių ir kiemų tvarkymas gyventojams sukelia nemažai nepatogumų. Tvarkant aikšteles yra kilę ir nemažai konfliktų tiek darbininkų su daugiabučių gyventojais, tiek ir patys gyventojai nepasidalino likusių automobiliams skirtų vietų“, – pasakojo M. Oželis. Daugelis daugiabučių gyventojų kiemus laiko savo nuosavybe, o ne Savivaldybės. Specialistas prisiminė atvejį, kai buvo tvarkomi Melioratorių alėjos kiemai, o tenykščiai gyventojai tuo metu dėl vietų automobiliams pradėjo tikrą karą: vienas kaimynas išdaužė kito automobilio langą, dar kitas supjaustė kaimyno mašinos padangas.

„Suprantame žmones, kad vykstant darbams yra nemažas triukšmas, mažėja automobilių parkavimo vietų. Suprantame ir tai, kad gyventojai patiria nepatogumus. Bet pasibaigus darbams visi jie džiaugiasi. Mes viską darome dėl visuomenės. Žmonėms po to būna tik geriau: sutvarkyti šaligatviai, apšvietimas, daugiau parkavimo vietų“, – sakė specialistas.
Korespondentė, interneto svetainės administratorė.