Šilutiškiai pamatė kuo kvėpuoja Tauragės atvira jaunimo erdvė

Taurages erdveje_silutiskiaiKuo gyvena kaimyninėje Tauragės savivaldybėje esanti atvira jaunimo erdvė (AJE), kiek ji gauna finansavimo iš Savivaldybės, kaip vyksta bendradarbiavimas su valdžia, kaip į erdvę pritraukiamas jaunimas – šiuos ir kitus dalykus pamatė Šilutės rajono savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos nariai, suorganizavę išvažiuojamąjį posėdį į Tauragę.

„Pamatėme, kad Tauragės atviroje jaunimo erdvėje viskas daug moderniau. Jie taip pat gauna daugiau dėmesio iš Savivaldybės, o su jaunimu ten dirba du žmonės“, – pasakojo Šilutės Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas, jauniausias Tarybos narys Tomas Budrikis.

Jis pripažįsta, kad tauragiškiams būtų galima pavydėti, tačiau geras kaimynų pavyzdys įkvepia stengtis ir patiems bei tikėti, kad ateityje Šilutės AJE peraugs į jaunimo centrą.

Yra kur tobulėti

Šiuolaikiška Tauragės atvira jaunimo erdvė duris miesto jaunimui atvėrė šių metų pradžioje. Šilutiškiai pamatė, kad Tauragės AJE įrengta nedideliame pastate, kuris naujai įrengtas, apstatytas naujais baldais.

Bendras atvirų jaunimo erdvių plotas – 165 kv. m. Pirmajame aukšte įrengta bendra laisvalaikio patalpa su virtuvėle, nupirkti ir pastatyti visi reikalingiausi baldai, židinys, stalo futbolo įranga. Tame pačiame aukšte nemaža salė, kurioje sėdmaišiai ir vaizdo technika. Antrasis aukštas daugiau skirtas organizacijų veiklai – čia įrengta dar viena salė, žaidimų kambarys, jaunimo darbuotojo kabinetas.

„Patiko, kad yra darbo vieta jaunimo darbuotojui. Kai nėra jaunimo, jis gali rašyti projektus ar rūpintis administraciniais, ūkiniais dalykais“, – įspūdžiais dalinosi T.Budrikis.

Į Tauragės erdvę gali ateiti kiekvienas jaunas žmogus – po vieną ar grupėmis. Čia galima tenkinti savo bendravimo, kūrybinius ar poilsio poreikius – žaisti stalo žaidimus, skaityti, groti pianinu ar tiesiog šnekučiuotis.

Tauragės jaunimo namų modernizavimas finansuotas ES struktūrinių fondų lėšomis, 15 proc. prisidedant savivaldybei. Bendra projekto vertė siekia 140 tūkst. Eur.

Tauragės AJE savo darbo laiką derina prie jaunimo poreikių, taigi durys čia atvertos ir savaitgaliais.

Aptarė bendradarbiavimo galimybes

Šilutės jaunimo reikalų tarybos nariai domėjosi, koks Tauragės AJE santykis su Savivaldybe. Pasirodo, vietinė valdžia labai palankiai žiūri į šią erdvę. Pasak T.Budrikio, Šilutės AJE didžiąją dalį finansavimo prisitraukia iš įvairių projektų, o į Tauragės erdvę labai pozityviai žiūri Savivaldybė, kuri įvairiems renginiams, veiklai skiria nemažai pinigų.

Kitas sveikintinas dalykas, kad Tauragės AJE po pusę etato dirba du žmonės – vyras ir moteris. Jaunimo darbuotojai paatviravo, kad dirbdami nepilną darbo dieną jie uždirba daugiau nei minimalų atlyginimą.

Tuo tarpu Šilutės AJE ketvirčiu etato dirba tik vienas darbuotojas, jo atlyginimas apie 90 Eur į rankas.

„Erdvėje dirbant dviem žmonėms yra didesnės galimybės pritraukti investicijas, taip pat daugiau jaunimo. Tuo tarpu vienas žmogus Šilutėje gali tik atrakinti duris ir kelias valandas pabūti“, – lygino T.Budrikis.

Šilutiškiai su tauragiškiais aptarė ir bendradarbiavimo galimybes, jie pakvietė tauragiškius atvykti į svečius ir pasižiūrėti kuo gyvena mūsų miesto jaunimas. T.Budrikis prasitarė, kad šiuo metu Šilutės jaunimo reikalų taryba daro viską, kad po Šilutės kultūros ir pramogų centro renovacijos viršutinis aukštas būtų skirtas Jaunimo centrui. Anot jo, taip pat reikės spręsti ir problemas dėl etatų, nes centre turėtų dirbti daugiau nei vienas jaunimo darbuotojas. Jis mano, kad sprendžiant šiuos klausimus bus būtinas Šilutės rajono vadovų palaikymas.