Geriausiai savo svorio kategorijose ir amžiaus grupėse sekėsi Benui Burbai, Saimonui Vytuviui, Tadui Kazlauskui ir Benui Kovyrcovui, jie tapo čempionais. Antrąją vietą užėmė Juozas Leškys, trečiąsias vietas iškovojo Jonas Vyšniauskas ir Rapolas Vasiliauskas.
Spalio 28-oji – Pasaulinė dziudo diena. Siekiant pagerbti dziudo įkūrėją Dzigoro Kano ši data sutampa su jo gimtadieniu. Suformuodamas dziudo filosofinius pagrindus D. Kano asmenybės tobulėjimą iškėlė aukščiau už vien praktiškumu grįstą kovos meno tikslą – nugalėti priešininką. D. Kano mokinių moralinės savybės išskyrė juos iš kitų kovos mokyklų pasekėjų. Savitvarda, pažabojanti asmenines emocijas ir ambicijas bei leidžianti pastangas nukreipti bendram visuomenės labui, tapo dziudokų (o vėliau ir kitų kovos būdų) brandos ir meistriškumo požymiu.
D. Kano veikla neapsiribojo vien kovos mokymu, jo švietėjiška veikla, vakarų humanistinių vertybių puoselėjimas leidžia jį priskirti tauriausių to laikmečio pasaulio asmenybių ratui.
Dziudo kaip menas ir mokslas turi būti laisvas nuo bet kokios išorinės įtakos, politinių, tautinių, rasinių, finansinių ar bet kokių kitų pašalinių interesų. Ir visi su juo susiję dalykai turėtų būti nukreipti į galutinį tikslą – žmonijos naudą. Yra žmonių, kurie linkę dėl pačių menkiausių priežasčių greitai supykti ir išlieti pyktį. Dziudo gali padėti tokiems žmonėms išmokti save valdyti. Pratybose jie greitai supranta, kad pyktis yra energijos švaistymas, ir kad jis turi tik neigiamą poveikį patiems ir aplinkiniams.
Pasinaudokite proga pakalbėti apie dziudo sportą, jo istoriją ir vertybes (mandagumas, drąsa, sąžiningumas, garbė, kuklumas, pagarba, susivaldymas ir draugystė). Kai kurie jūsų draugai džiaugsis atradę jūsų aistrą sportui. Vieni norės tęsti ir mokytis daugiau, o kiti tiesiog žinos, kas tai yra, ir vieną dieną galbūt atsives savo vaikus.
Rašyti atsakymą