Šilutiškiai pilotai padangę raižo Europos čempionate

Pilotai SubaciusŠilutės aviatoriai Justas Subačius ir Arnas Malinauskas rugpjūčio 7-17 dienomis ežerų apsuptame Ignalinos aerodrome kovos dėl senojo žemyno čempionų titulų. Čempionato tikslas yra užtikrinti gerą ir tinkamą konkursą, siekiant nustatyti kiekvienos klasės čempioną ir sustiprinti pilotų bei tautų draugystę.

Rugpjūčio 7 d. į ežerų kraštu vadinama Ignaliną sulėkė aviatoriai iš keliolikos šalių į 15 – ąjį FAI Europos ultralengvųjų orlaivių čempionatą. Čia jie kovoja dėl senojo žemyno čempionų titulų. Varžomasi dėl medalių šiose klasėse: vienviečiai ir dviviečiai lėktuvai, skraidyklės, malūnsparniai. Ruošiama apie 15 rungčių – navigacinės, tikslumo ir ekonomijos.

Liepą ultralengvųjų orlaivių pilotai varžėsi dėl Lietuvos čempionato medalių. Geriausiai užduotis atliko pilotai iš Šilutės aeroklubo – Justas Subačius ir Arnas Malinauskas. Jie surinko 1300 taškų ir 299 taškais aplenkė radviliškietį Dainių Galkį. Antroji vieta atiteko Kupiškio aeroklubo vyrams Laurynui Driaudziai ir Evaldui Baltmiškiui.(816 tšk).

Šilutės aeroklubo pilotas Justas Subačius informavo „Šilutės naujienas“, kad jau treniruojasi Ignalinoje. Pilotai atliko keletą treniruočių. Skrido maršrutu 200 km ir 150 km, atliko užduotis, kad nenukrypti nuo maršruto žemėlapyje. Pilotams reikėjo atlikti laiko skaičiavimus, kad tiksliai atskristų į tam tikrus nurodytus punktus net 5 sekundžių tikslumu. Taip pat teko tupdyti orlaivį į nurodytą taikinį vadinamą „Deka“ su įjungtu ir išjungtu motoru. Pasak J. Subačiaus, tokių tūpimų Šilutėje buvo atlikta per 50.