Šilutiškiai stiprumą įrodinės ridendami ripkas

kulturinis svedaiParodę svečiams iš Švedijos ir Lenkijos, kaip Šilutėje švenčiamas miesto gimtadienis, šilutiškiai jau šį ketvirtadienį išvyksta į Lenkiją, Gdansko Pruščios miestą. Ten vyks kitas tarptautinio Baltijos šalių projekto „Craftland“ etapas – nuotaikinga, etniniais motyvais pagardinta Sporto šventė.

Tarptautinis projektas „Craftland“, kurį įgyvendina lenkai, švedai ir šilutiškiai, bus iš trijų etapų: folkloro šventės Šilutėje, miestų turnyro Lenkijos Gdansko Pruščios mieste ir amatų šventės Švedijos Fotevikeno mieste.

Save pristatę, Šilute ir jos talentais pasigrožėję, per miesto šventę linksmą nuotaiką padėję kurti švedai ir lenkai namo išvažiavo jau sekmadienį. Tačiau tris tautas vienijantis projektas dar tik įsibėgėja. Projekto vadovė Šilutėje, Savivaldybės planavimo ir plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Kmitienė pasakojo, kad praėjusią savaitę Savivaldybėje vykusiame projekto „Craftland“ darbo grupės posėdyje aptartos antrojo projektinio renginio – Sporto šventės Lenkijoje – detalės.

Šilutiškiai į Gdansko Pruščios miestą atvyks ketvirtadienį. Iš pradžių jie posėdžiaus darbo grupės posėdžiuose, dalyvaus miesto tarybos posėdyje. Sporto šventė prasidės šeštadienį. Jos dalyvių laukia įtempta atrakcijų, renginių, varžybų diena, prekybininkų bei amatininkų mugė.

Šventės organizatoriai išduoda, kad stiprumą projekto dalyviams gali tekti įrodyti nešant rąstus, ridenant ripkas, atliekant kitas neregėta išmone patobulintas užduotis.

„Svarbu pažymėti, kad veiks tiesioginė šio renginio transliacija, ir Šilutės rajono savivaldybės puslapyje, paspaudus nuorodą, bus galima stebėti visą šios dienos eigą. Nuorodą paskelbsime vėliau“, – pasakojo R.Kmitienė.

„Craftland“ darbo grupės posėdyje artėjančio amatininkų festivalio gaires pristatė rugsėjį Švedijoje vyksiančio renginio organizatoriai. Buvo aptartos kolektyvų apgyvendinimo, maitinimo sąlygos ir kiti svarbūs klausimai. Švedijos atstovai patikino, kad amatininkai galės ne tik demonstruoti amatą, bet ir prekiauti savo sukurtais dirbiniais.

Pasak Kultūros skyriaus vedėjos Vilmos Griškevičienės, norinčių rugsėjo mėnesį vykti į Švediją, į tautodailės ir amatų festivalį Šilutė irgi jau turi.

 Projektas „Šilutės krašto kultūra ir žmonės: tradicijos, istorija, kūryba”.