Šilutiškiai sužinojo apie nemokamą pagalbą šeimai

prasyti pagalbos_ne_geda_vilkoncius„Prašyti pagalbos – ne gėda!“ – taip pavadintas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inicijuotas edukacinių – pramoginių renginių ciklas šeimoms per rugsėjį apkeliaus 10 Lietuvos miestų.

Sekmadienį, rugsėjo 10-ąją, turiningai praleisti laisvalaikį ir sužinoti apie nemokamas paslaugas šeimai, teikiamas Šilutės rajone, galėjo ir šilutiškiai.

Daug įvairaus amžiaus žmonių subūrusį renginį vedė populiarus televizijos veidas Rolandas Vilkončius. Pasidalinti patirtimi apie gyvenimą šeimoje atvyko viena žinomiausių pramogų pasaulio šeimų – Violeta ir Viliaus Tarasovai. Renginio dalyvius džiugino spektaklis, originalios aprangos kolekcijos pristatymas ir kitos staigmenos, o šventę vainikavo Eglės Jakštytės koncertas.

Svarbiausia žinutė, transliuota renginio metu, kad prašyti pagalbos niekam neturėtų būti gėda. Jeigu pagalbos nereikia mums, svarbu pastebėti tuos, kuriems reikia padėti, ir nebūti abejingiems.

Kiekviena šeima gali gauti pagalbąprasyti pagalbos_ne_geda_konsultantai

R.Vilkončius perdavė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos specialistų ir ministro Lino Kukuraičio sveikinimus šilutiškiams, atvykusiems į šeimoms skirtą šventę „Prašyti pagalbos – ne gėda“.

„Pagrindinė mūsų idėja ir noras – kad kiekviena šeima galėtų gauti reikiamą pagalbą. Gyvenimas šeimoje yra nuolatinis, sudėtingas ir atsakingas darbas, ir šiame darbe niekas neturi būti paliktas vienas. Kiekviena Lietuvos šeima susiduria su kasdienybės iššūkiais, nė viena jų neapsaugota nuo traumuojančių netekčių, šeimos gyvenimo ritmą keičiančių ligų, skaudžių skyrybų, sunkumų randant kelią į vaikų širdis, ugdant juos dorais, atsakingais žmonėmis. Kiekviena šeima gali ir turi prašyti pagalbos vos prireikus – tai ne gėda, o sąmoningos ir brandžios visuomenės bruožas. Todėl ir kviečiame šeimas: ateikite, sužinokite, o prireikus – kreipkitės“, – kiek anksčiau išplatintame pranešime yra sakęs L.Kukuraitis.

 

Prisistatė įvairių sričių specialistai

Šventės dalyviai specialiai įrengtoje vietoje turėjo galimybę neformaliai pabendrauti su psichologais, socialiniais darbuotojais, pedagogais, Vaiko teisių apsaugos tarnybos atstovais ir kitų sričių specialistais –  konsultantais.Šilutės rajone dirbantys specialistai išsamiau papasakojo, kokią pagalbą rajone gali gauti kiekviena šeima.

„Mokykloje galima užbėgti už akių bėdai, nes mes daug bendraujame su vaikais. Kartais su jais praleidžiame netgi daugiau laiko negu jų tėvai“, – sakė Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos atstovė Birutė Skuodienė. Anot B.Skuodienės, žmonės, kuriems pagalba reikalinga jaučiasi įvairiai, – vieni bijo, o kiti savo bėdą išsako aiškiai ir drąsiai. Tada daug lengviau jiems padėti.

prasyti pagalbos_ne_geda_tarasovai_1Šilutės rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Vida Kubaitienė sakė, kad į jų skyrių galima kreiptis dėl ugdymo kokybės, emocinės aplinkos mokyklose.

„Mes stengiamės, kad mokyklose kiekvienas vaikas jaustųsi gerai, kad jis norėtų mokytis, kad jo rezultatai gerėtų. Jei yra problema, reikia spręsti kartu visiems – vaikams, tėvams, mokytojams. Reikia sukurti tokią aplinką, kad mokykloje vaikui būtų įdomu ir gera, kad jis norėtų eiti į mokyklą“, – sakė ji.

Šilutės r. Švietimo pagalbos tarnybos atstovė supažindino su šioje įstaigoje teikiama pagalba. Čia dirbantys specialistai vertina vaikų specialiuosius ugdymosi poreikius, padeda jiems, kai kyla sunkumų mokykloje, taip pat konsultuoja tėvus.

Neseniai Žemaičių Naumiestyje pradėjusių veikti Bendruomeninių šeimos namų atstovės papasakojo apie jų įstaigoje teikiamą pagalbą. Tai psichosocialinė pagalba, individualios konsultacijos, grupiniai užsiėmimai, nemokamos vaikų priežiūros paslaugos (4 valandos per dieną), mediacijos paslauga (taikus konfliktų sprendimo būdas).

Šilutės r. savivaldybės Socialinių paslaugų poskyrio vedėja Audra Barauskienė sakė, kad skyrius teikia daug paslaugų, reikalingų šeimai: padeda skurstančioms šeimoms, esant krizėms šeimose, patyrus smurtą, teikia prevencines paslaugas.

„Svarbiausias mūsų visų tikslas, kad vaikas augtų šeimoje. Jeigu nėra galimybės augti biologinėje šeimoje, stengiamės, kad vaikas turėtų kitą šeimą, būtų globojamas ar įvaikintas. Mokėkime mylėti vaikus, dažniau juos apkabinkime, išklausykime, raskime jiems daugiau laiko“, – kvietė Savivaldybės Vaiko teisių skyriaus vedėja Indra Pranaitienė.

Šilutės seniūnijos atstovė Renata Skvirbienė papasakojo, kad socialiniai darbuotojai rajone teikia socialinių įgūdžių ir palaikymo paslaugas socialinės rizikos šeimose.

„Stengiamės, kad socialiai pažeistos šeimos galėtų gyventi kaip visi visuomenės nariai – išmoktų tinkamai auginti vaikus, sėkmingai bendrautų tarpusavyje“, – sakė ji.

UŽSIRAŠYKITE – tel. (8 441) 79 266: juo gali skambinti visi Šilutės rajono gyventojai, norintys sužinoti apie pagalbą šeimai.

Patirtimi dalijosi Violeta ir Vilius Tarasovai

„Džiaugiuosi, kad šis socialinis projektas užsuko ir į Šilutės rajoną. Lietuvoje socialinių problemų daug, ir renginio pavadinimas „Prašyti pagalbos – ne gėda“ atitinka mūsų situaciją. Džiugu, kad į renginį atėjo daug šilutiškių, pasiryžusių padėti sau ir kitiems“, – sakė vicemeras Algis Bekeris. Jis pridūrė, kad svarbu ne tik prašyti, bet ir pasiūlyti pagalbą – tada širdyje smagu ir gera.

Šventėje dalyvavę žinomi Lietuvos atlikėjai Violeta ir Vilius Tarasovai pasakojo apie savo šeimos iššūkius ir pergales, diskutavo apie visuomenės ir šeimos santykį.

„Dažną ištinka traumuojantys įvykiai, netektys, smurtas. Jeigu žmonės nesusitvarko su tuo, kreiptis pagalbos būtina. Nereikia bijoti specialistų konsultacijų“, – sakė Violeta.

Tarasovai pasidžiaugė, kad su jų šeimoje iškylančiais sunkumais susitvarko patys, nes daug kalbasi, ieško informacijos. Violeta prisiminė, kad kai dukra buvo maža, į darželį atėjusi specialistė papasakojo, kaip reikia elgtis su hiper aktyviu vaiku. Šios žinios moteriai labai pravertė.

Kalbėdami apie bendravimą su vaikais, jie sakė: „Mes esame vaikams pavyzdys – koks tu esi, kaip tu elgiesi, kaip bendrauji su kitais žmonėmis, su savo vaiku, taip jis elgis su tavimi ar kitais. Būkime pavyzdžiais savo vaikams. Nors mums ne visada pavyksta, bet stengiamės“.

Visi renginyje dalyvavę šilutiškiai namo grįžo ne tuščiomis – kiekvienam teko dovana: spalvą keičiantis puodelis ir projekto apyrankė.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.