Šilutiškiai sužinojo, kaip gimsta komiksai

komiksu dirbtuves3Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko kūrybinės dirbtuvės vaikams ir jaunimui, kurių metu jaunieji šilutiškiai bendravo su VšĮ „Kūrybinės idėjos“ kūrėjomis Ula ir Rusne Šimulynaitėmis (Vilnius).  Šie kūrybiškumo užsiėmimai yra didelės kelionės dalelė, nes Ula ir Rusnė juos vedė ne tik Lietuvoje, bet ir lietuvių bendruomenės atžaloms Punske bei Seinuose (Lenkija).

Užsiėmimo dalyje, kuri vadinasi „Nuotaikos“, dalyvavo Šilutės M.Jankaus pagrindinės mokyklos ketvirtokai (mokyt. Andžela Varanienė, Miranda Tarvydienė). Moksleiviai atvyko nusiteikę dalyvauti dviejų dalių programoje. Pirmojoje rašytoja Ula Šimulynaitė skaitė savo pasakas apie Privatų Vaiduoklį. Beje, jos knygų yra įsigijusi ir F.Bajoraičio biblioteka. Viešnia pasakas skaitė ne iš tradicinės knygos, o dideliame ekrane, iš pačios paruoštų animuotų iliustracijų. Visi, norintys tokiu būdu skaityti šias pasakas, turi interaktyvias knygas parsisiųsti naudodamiesi „iPad“ planšete.

Kitoje kūrybinių dirbtuvių dalyje renginio dalyviai su autore aptarė, kokios skirtingos būna vaiduoklių emocijos, kaip jas atpažinti ir nupiešti. Ula jas parodė interaktyviame ekrane, kad dalyviai lengviau suprastų veido ir kūno kalbą – nuotaikas. Dirbtuvių vedėja burtų keliu išrinko autorius, kurie savo nuotaikas pristatė klasės draugams, o laimėtojus apdovanojo savo knygomis.

Vydūno gimnazijos gimnazistams (mokyt. Audronė Stasiulienė, Alina Judžentienė) bei M.Jankaus mokyklos aštuntokams (mokyt. Ramunė Petrikienė ir ugdymo karjerai koordinatorė Edita Bendžiuvienė) pristatyta tarptautinė komiksų paroda „Iliustracijų lagaminas. Komiksai 2“. Knygų autorė ir dailininkė Ula jaunimui pristatė šios parodos dalyvių darbus, papasakojo, kokie jie yra techniškai skirtingi.

Komiksų piešimo dirbtuvėse naudojant įvairias priemones jaunimui pristatyta autorės komiksų knyga „Vilniaus miesto legendos“. Po pažinties su Vilniaus legendomis visi dalyviai gavo dovanų – Ulos kurtą lankstinuką „Vilniaus legendos. Gidas po miestą“. Juo kiekvienas galės vadovautis Vilniuje – savarankiškai pasivaikščioti Lietuvos sostinės įdomiausių legendų maršrutu.

Pasibaigus skaitymams visi kartu kūrė komiksų kadrus, atskleidžiančius labiausiai patikusią legendą apie Vilnių. Užsiėmimų dalyviai iš M.Jankaus pagrindinės mokyklos už geriausiai pavaizduotus kadrus apdovanoti autorės Ulos leidiniais.