Šilutiškiai – Švedijos Karalystės ambasadoje

biblioteka svedijos_ambasadojeŠilutiškių komanda, nugalėjusi Švedijos ambasados inicijuotoje viktorinoje „Sveiki atvykę į užburiančią Švediją!“, kurią organizavo Šilutės F.Bajoraičio viešoji biblioteka, vyko į Švedijos Karalystės ambasadą Vilniuje. Nugalėtojų laukė laimėjimas – šventiniai pietūs – specialiai šiai progai sukurtas Šimtmečio valgiaraštis.

Prie iškilmingų pietų stalo susirinko ir viktorinų laimėtojai iš Telšių, Kretingos bei Šiaulių.

Ambasadorė Maria Christina Lundqvist visus šiltai pasitiko rezidencijos kiemelyje, trumpai pristatė save bei savo kolegas. Artimesnė pažintis prasitęsė prie šventinių pietų stalo. Susirinkusiuosius ambasadorė kvietė trumpai papasakoti apie save, sąsajas su Švedija, pristatė ambasados tikslus ir uždavinius, kasdienį darbą, bendradarbiavimą ir vizijas.

Pasibaigus pietums Švedijos ambasados atstovė spaudai ir kultūros projektų koordinatorė Giedrė Berželionytė aprodė ambasados pastatą, papasakojo jo istoriją, prisiminė įsimintiniausius Švedijos Karalystės įvykius ir faktus, aptarė skandinaviškus interjero sprendimus, pristatė parodą „Priimame iššūkį. Švedija ir darnaus vystymosi darbotvarkė’2030“. Tai yra septyniolika susijusių pasaulinių tikslų, kuriuos nustatė Jungtinės Tautos. Švedija, istoriškai įsipareigojusi bendradarbiauti ir spręsti pasaulines problemas, yra pasiryžusi padaryti viską, ką gali, kad pasaulis būtų socialiai, ekonomiškai ir ekologiškai darnus.

Ambasadorė J.E.Maria Christina Lundqvist ir jos komanda svečiams paliko puikų įspūdį ir šiltus prisiminimus.