Šilutiškio auksakalio žiedo neįmanoma pamesti

auksakaliaiVakarų Lietuvos juvelyrai nutarė savaip paminėti Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 90-ąsias metines: jie savo juvelyrikos bei mažosios plastikos darbais pateikė jungimo interpretacijų istorijas.

Į šių aštuonių auksakalių „Pri-si-at-jungimai“ darbų parodos pristatymą atkeliavo ir ištikimos jų papuošalų gerbėjos. Viena jų prasitarė, kad šilutiškis juvelyras, kuris inicijavo, kad ši paroda atvyktų ir į mūsų kraštą, kuria amžinus papuošalus – jų pamesti neįmanoma…

Dovana Klaipėdos krašto istorijai

Vakarų Lietuvos regiono juvelyrų profesinio susivienijimo – asociacijos „Klaipėdos krašto auksakalių cechas“ nariai savo kūrybos darbus pristatė Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje, parodoje „Pri-si-at-jungimai“. Juvelyrikos bei mažosios plastikos darbais auksakaliai jų papuošalų gerbėjams papasakojo jungimo interpretacijų istorijas, kadangi paroda skirta Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 90-osioms metinėms paminėti.

Tai trečioji šio auksakalių cecho darbų paroda, kurią surengti Šilutėje iniciatyvos ėmėsi šilutiškis juvelyras Robertas Krapavickas. Kartu su juo į Šilutę atvyko ir kiti auksakalystės meistrai: Neringa Poškutė, Aušra Mačiulaitienė, Danielius Šimkus ir Viktoras Sitalo. Atvykti negalėjo, bet Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos temą savo darbuose pateikė ir juvelyrai Vidas Bizauskas, Vijolija Lingienė, Ilona Limbienė.

„Mūsų kūriniai – labai įdomūs ir saviti. Jie atskleidžia, kaip kiekvienas autorius mąsto, kaip sugeba interpretuoti“, – apie eksponuojamus darbus kalbėjo auksakalių cecho pirmininkas, juvelyrikos kūrėjas V.Sitalo. Kiekvienas šilutiškis, apsilankęs bibliotekoje, papuošalų savitumą gali pamatyti iki rugsėjo 1 d.

Juvelyro rankose gimsta amžini papuošalai

Juvelyras R.Krapavickas pastebėjo, jog dalyvavimas tokiose parodose ir meno darbų kūrimas yra savotiškas atitrūkimas nuo kasdienių darbų, o kūrybai, pasak jo, niekuomet negaila laiko.

„Jūs kiekvienas galite savomis interpretacijomis bandyti suprasti, ką norėjome pateikti savo darbais, spręsti, ar taikliai pataikėme į parodos pavadinimą“, – parodos „Pri-si-at-jungimai“ pristatymo žiūrovams kalbėjo R.Krapavickas. Taip pat kraštietis sakė, kad šia paroda siekia kitus paskatinti kūrybai, suvilioti auksakalyste. Pasak juvelyro, kai kruopščių, juvelyriką mylinčių žmonių yra daugiau, tuomet ir parodą lengviau parengti.

Į parodos pristatymą susirinkusios moterys dėkojo grožio kūrėjams ir neabejodamos teigė, kad nešiodamos jų kurtus papuošalus jos jaučiasi ypatingai. Juo labiau, kad net pamesti R.Krapavicko kurto žiedo neįmanoma – viena šilutiškė tvirtino, kad šis juvelyras kuria amžinus papuošalus.

Tai įrodo neįtikėtina istorija. Šilutiškei būnant Kinijoje, Pekino oro uoste, iš Roberto kurto žiedo iškrito gintarinė akutė ir pasimetė žmonių minioje.

„Baigėsi garantija, jau 8 metai buvo šiam žiedui“ – juokaudamas į pasakojimą įsiterpė autorius.

Tačiau moteris patikino, kad, nors ir nebėra garantijos, tačiau, rodos, žiedas amžinai puoš jos pirštą – iškritusią akutę vėliau jai grąžino kinas. Vyras pastebėjo ant žemės gulinčią gintarinę akutę ir nusprendė, kad ji priklausanti lietuvių turistų grupei.