Šilutiškio J. Mikučio įmonės parduotuvėje „Husqvarna“ dera… bananai

Artėjant gražiausioms metų šventėms – šv. Kalėdoms šilutiškio Jono Mikučio įmonės „Husqvarna“ parduotuvėje vyko stebuklai: sunku patikėti, bet ir Šilutėje auga ir - kas įdomiausia - sunoksta bananai...

Pasak parduotuvės šeimininko, šiltųjų kraštų augalas – bananmedis parduotuvei buvo padovanotas prieš ketverius metus. Šiais metais kovo mėnesį medis jau subrandino pirmąjį bananų derlių – apie 50 vaisių. Gali būti, jog tai didžiausias buitinėmis sąlygomis sunokusių bananų derlius Šilutėje.

Bananmedis, pasak J. Mikučio, nereikalauja ypatingų auginimo sąlygų, tereikia tik laiku ir gausiai jį laistyti. Auga jis puikiai ir be trąšų. Įsigytas šiltųjų kraštų augalas buvo pasodintas į sodo augalų (lapų ir žolės) substratą. Augalas lengvai išaugina naujus daigus, iš kurių vėl galima auginti bananmedžius.

J. Mikučio įmonės parduotuvėje „Husqvarna“ augantis bananmedis – sunokino ne bet kokius, o ypač skanius ir saldžius vaisius. Pasak parduotuvės šeimininko, jie buvo nepalyginamai skanesni nei parduotuvėse perkami bananai.