Šilutiškio pagaminti robotukai jau žengia pirmuosius žingsnius

Robotikos laboratorija_EivanasŠilutės robotikos laboratorijoje pagamintas robotukas „voras“ jau laksto klasės grindimis tik jam žinomais keliais. Po truputį pildosi iš Švedijos sugrįžusio programuotojo Eivano Maksvyčio planas – mūsų mieste atidaryti robotų gaminimo laboratoriją. Šių dirbtuvių įrengimo darbai jau įpusėjo, o vasario 20 dieną laukia atidarymas. Eivaną džiuginą, kad pasigaminti savo robotą jau panoro daugiau kaip pusšimtis šilutiškių.

Daro bandymus

Antradienio popietę, jau gerokai po pamokų, Šilutės pirmosios gimnazijos klasėje (kur kuriasi robotikos dirbtuvės) sutikome grupelę gimnazistų. Nugulę stalus jie konstravo detales, tyrinėjo jungtis – kūrė robotus. Akivaizdu, kad mokiniai nelaukia, kol laboratorija bus pilnai įrengta, pas Eivaną užsuka ne tik po pamokų, bet ir per pertraukas.

„Kadangi esu čia nuo ryto iki vakaro, susipažinau su jaunuoliais, kuriems įdomu ką aš darau. Jie ateina per „langus“, po pamokų – kažką veikia, padaro. Man malonu, kad jie čia, todėl kiek galiu stengiuosi juos įtraukti į procesą“, – pasakojo programuotojas.

Eivanas mielai parodė klasėje jau stovinčią įrangą – mikroschemų gaminimo įrenginį, 3D spausdintuvus, mikroskopą, reguliuojamos įtampos įrenginį, įvairius monitorius, kompiuterius ir t.t. Šiuo metu programuotojas testuoja įrenginius ir gamina pirmuosius robotukus. Rankose laikydamas „vorą“ jis pasakoja, kad visos jo detalės išspausdintos Šilutėje. Tačiau dar yra vietų, kur jis galėtų būti patobulintas.

„Mūsų tikslas tiek ištobulinti jo dizainą, kad jis bėgdamas nesubyrėtų“, – apie savo bandymus pasakoja Eivanas.

Jis prasitaria, kad netrukus šis aštuonkojis robotas turės ir „draugelį“ – droną, su kuriuo bendraus per anteną.

Stengiasi prisitaikyti prie visųrobotikos laboratorija

Tavorobotas.lt svetainėje jau užsiregistavo 54 žmonės, norintys pasigaminti savo robotą. Jų amžius nuo 10 iki 33 metų. Ir nors išmokti robotų gaminimo subtilybių programuotojas rekomenduoja dvylikamečiams ir vyresniems, neuždarys durų ir jaunesniems vaikams.

„Durys atidarytos vsiems norintiems to mokytis. Jau yra didelė grupė devynmečių ir dešimtmečių, tai reikės prisitaikyti ir prie jų“, – sakė jis. Visas savo pamokas Eivanas filmuos, o vėliau įkels į interneto svetainę „youtube“.

Kitas šilutiškiams aktualus klausimas, ar šios dirbtuvės bus mokamos?

Eivanas daro viską, kad tai būtų nemokami užsiėmimai, tačiau jis negali užtikrinti, kad taip ir bus, nes daugelis veiksnių priklauso ne nuo jo. „Jeigu miesto administracija ir verslas padės, tai bus galima padaryti ir nemokamai“, – mąsto jis. Jeigu nepavyks, užsiėmimai gali kainuoti nuo 10 iki 25 eurų per mėnesį.

Eivano idėja susižavėjo ir Klaipėdos technologijų parkas. Programuotojas juos pakvietė į Šilutės robotikos laboratorijos atidarymą ir jie mielai sutiko atvykti.