Šilutiškis bėgikas A. Mazgeika: „Judi – vadinasi gyveni“

Mazgeika begikasŠiuo metu, kai visas pasaulis tartum sustojęs, bėgimo mėgėjai juda pirmyn. Vienas jų – šilutiškis Arlandas Mazgeika, kurio tikslas apibėgti Rusnės salą ar net su bendraminčiais Platelių ežerą.

„Judi, vadinasi gyveni“, – taip pasakoti apie save pradeda Arlandas, kurį dažniau galima pamatyti, bėgantį nei einantį.

„Bėgimas mano gyvenime atsirado prieš 3 metus, kai eidamas Šyšos pylimu pastebėjau pro šalį bėgantį šilutiškį. Pamaniau, o kodėl negaliu aš? Nors visuomet suprasdavau tokius žmones, trūko, matyt, tik paskutinio taško“, – sako jaunas vyras.

Jis prisimena, kad mokykloje, kūno kultūros pamokų metu tekdavo bėgti ilgas distancijas, tik tuomet tai neviliojo, bėgo tam, kad gautų geresnį pažymį, nesuprato kaip galima jausti malonumą bėgant. Bet pasidomėjus daugiau, kai įveikė pirmuosius savo 5 kilometrus, atsirado ir aistra bėgimui. Tuomet jau bėgo 10 kilometrų, pusmaratonį (21 km 92 m), pernai ir maratoną (42 km 195 m).

Arlando sporto filosofija: nėra blogo oro, tik blogas rūbas. „Mano siekis – gauti tiek teigiamų emocijų ar motyvacijos iš bėgimo, kad užtektų visai dienai. Nesiekiu aukštų sporto rezultatų, man svarbu, kad bėgimas integruotųsi į mano gyvenimą ir būtų jo dalimi. Todėl man ir 10 000 per dieną nueitų žingsnių yra jau sportas“, – sako jis.

Šiandien daugelis bėgimą laiko individualiu ir vienišių sportu, bet jis su tuo nesutinka. Sako, kad bėgimas tampa tam tikra mada, kai žmonės buriasi į grupes, siekia rezultatų ar net dalyvauja organizuojamuose bėgimuose. Nuo žiemos iki vėlyvo rudens šalyje ir užsienyje vykstantys bėgimai domina ir Arlandą. „Tik gaila, kad šiemet daug bėgimų buvo atšaukta ar perkelta dėl pasaulinės pandemijos. Anksčiau būdavo rengiami bėgimai ir Šilutėje, viliuosi, kad jie bus sugražinti ir pritrauks minias dalyvių“, – svarsto jis.

Šiemet bėgdamas jis sako iš naujo atradęs Kintus, pakrantę palei Kuršių marias, Rusnę ir jos pievas. Jis turi idėją apibėgti Rusnės salą, o galbūt su bendraminčiais ir Platelių ežerą.

Visgi jaunas vyras pripažįsta, kad būna ir jam sunkių dienų, kai norisi patingėti. Bet visiems bėgimo entuziastams jis linki atrasti bėgimą kaip smagų užsiėmimą, kuris padėtų siekti užsibrėžtų tikslų.