Šilutiškis E. Skurdelis nugalėjo čeką

Vilniuje pirštines surėmė Lietuvos ir Čekijos vyrų bokso rinktinės. „Jeep“ arenoje vyko septynios lietuvių ir čekų dvikovos. Šeimininkai apgynė namų sienas ir laimėjo 4:3. Šilutiškis E. Skurdelis iškovojo pergalę vieningu teisėjų sprendimu taškais - 3:0.

Pergalę vieningu teisėjų sprendimu taškais 3:0 iškovojo E. Skurdelis. (S. Čirbos nuotr.).

Tarpvalstybinio mačo akcentu tapo daugkartinių Lietuvos ir Čekijos čempionų E. Skurdelio ir Jasuro Zaripovo dvikova svorio kategorijoje iki 60 kg. Pergalę iškovojo E. Skurdelis.

Svorio kategorijoje iki 63,5 kg susirgusį Lietuvos čempioną Andrejų Lavrenovą pakeitęs šalies vicečempionas Einoras Sinkevičius antrame raunde turėjo pripažinti čeko Petro Novako pranašumą. Laimonas Raibikis (iki 67 kg) taškais 3:0 nugalėjo Janą Polaką.

Svorio kategorijoje iki 75 kg Aleksandras Trofimčiukas taškais 0:3 pralaimėjo daugkartiniam Čekijos čempionui Milošui Bartlui. Iki 86 kg Aras Dūdėnas po atkaklios kovos įveikė Davidą Kličą.

Po pergalę varžovai pasidalijo svorio kategorijoje iki 92 kg. Lietuvos čempionas Simonas Urbonavičius taškais 3:0 įveikė Polą Hrivniaką. Vicečempionas Darius Vaišnorovičius 0:3 pralaimėjo Viktorui Trushui. Ukrainiečių kilmės V. Trushas skelbiant nugalėtoją ringe buvo su Ukrainos vėliava.

Lietuvos ir Čekijos mačo metu buvo renkama parama Ukrainai. Organizuotas improvizuotas aukcionas, kuriame bokso mėgėjai įsigijo garsiausių Lietuvos boksininkų – profesionalų ringe sėkmingai kovojančių Egidijaus Kavaliausko ir Eimanto Stanionio bei legendinio Vitalijaus Karpačiausko pirštines su jų autografais. Daugiausia 400 eurų buvo sumokėta už E. Stanionio pirštines. Iš viso aukcione surinkta 1000 eurų paramos Ukrainai.

„Tai bent maža dalis kuo galim prisidėti prie pagalbos nuo karo kenčiančiai valstybei. Ukrainos boksininkai už pergales bokso ringe, o dabar ir už kovą dėl savo tėvynės, yra didžiausi autoritetai Lietuvos ir viso pasaulio bokso bendruomenei“, – sakė turnyrą organizavę Lietuvos bokso federacijos viceprezidentas Gintautas Statkevičius ir bokso klubo „Nokautas“ vadovas Tautvydas Statkevičius.