Šilutiškis Ernestas Radionovas – fitneso vicečempionas

fitnesas oazisGegužės 17 dieną Latvijos sostinėje Rygoje vyko pirmosios Pabaltijo šalių fitneso „2014 NAC Latvia open bodybuilding and fitness cup“ varžybos, kuriose dalyvavo ir Šilutės sporto klubo „Oazis“ trenerio Mariaus Orento treniruojamas sportininkas Ernestas Radionovas. Šiose varžybose Ernestas pasipuošė bronzos medaliu, nusileidęs tik pasaulio ir Lietuvos čempionams.
Tą patį mėnesį – gegužės 24 dieną – Ernestas dalyvavo ir antrajame varžybų etape, kuris įvyko Lietuvoje – Prienuose. Čia šilutiškis šoktelėjo viena vieta aukščiau.

Paklaustas, kas paskatino Ernestą siekti fitneso aukštumų, M.Orentas šypteli ir juokais slepiasi: „Kaltininkas – aš. Pastebėjau Ernestą sportuojantį ir pasiūliau jam išbandyti jėgas fitneso varžybose. Mačiau, kad jis gali daug pasiekti“.

Rugpjūtį 21-ąjį gimtadienį švęsiantis E.Radionovas pokalbio pradžioje nebuvo kalbus, tačiau įsišnekėjus mielai atviravo.
Ernestas sakė, kad sportu domisi nuo mažens, o rimtai sportuoja jau ketveri metai. Iki susitikimo su treneriu Mariumi, jis  sportavo tiesiog dėl savęs ir mielai sutiko su trenerio pasiūlymu išbandyti jėgas fitneso varžybose. „Juk smagu, kai kažkas tave pastebi ir tiki, kad gali geriau“, – šypteli sportininkas.

Visi suprantame, kad norint atrodyti taip, kaip Ernestas, reikia turėti daug valios – juk palaikyti gerą sportinę formą tikrai nelengva. Kas jam buvo sunkiausia siekiant tokių aukštų rezultatų?

„Griežta dieta“, – trumpai atsakė Ernestas.

„Taip, dieta yra sunkiausia, ypač – paskutinėmis savaitėmis prieš varžybas, nes iš valgiaraščio teko išbraukti visus angliavandenius, kurie suteikdavo energijos. Bet buvo verta, argi ne?“ – draugiškai per petį pabaksnodamas Ernestui pabaigė mintį treneris.

Kad pasiektų tokias gražias kūno formas, sporto salėje Ernestas per dieną praleisdavo po 1,5 valandos, o paskutinėmis savaitėmis teko ir daugiau paplušėti.

Kažin ar dietos ir subalansuotos mitybos užtenka, kad taip puikiai atrodytum? „Tikrai neužtenka. Esu labai dėkingas Kęstučiui Vaičiūnui, kuris mane rėmė sportininkams skirtais maisto papildais. Iš pradžių gal ir skeptiškai į tuos papildus žiūrėjau, bet treneris užtikrino, kad čia ne kažkokie internetu pirkti papildai, o licencijuoti produktai. Tad pasitikėjau juo, ir nesigailiu“, – kalbėjo Ernestas.

Ernestui tai buvo pirmosios fitneso varžybos ir iškart atnešusios medalius – bronzą ir sidabrą. „Tai šauni pradžia. Varžybose jis nusileido tik pasaulio ir Lietuvos čempionams, o tai juk tik pirmasis Ernesto pasirodymas. Jis – tikrai perspektyvus vaikinas, užsispyręs, daug dirba individualiai. Su juo paprasta dirbti, nes jis žino, ko nori ir koks jo tikslas. Manau, greitai džiaugsimės ir auksu“, – gyrė sportininką treneris Marius.

Ernestui priminėme ir kito šilutiškio Edgaro Lukoševičiaus debiutą tose pačiose abiejose varžybose. Rygoje Edgaras užėmė  II vietą, Prienuose tapo čempionu. Kaip Edgaro pasirodymą vertina Ernestas?

„Mes tose varžybose dalyvavome kartu, tik skirtingose amžiaus grupėse. Labai džiaugiuosi, kad Edgarui taip pasisekė debiutuoti ir parsivežti auksą.

Ir varžybomis mes ruošėmės kartu, tik treneriai buvo kiti, bet maisto papildus valgėme tuos pačius“, – juokiasi pašnekovas.
Dabar Ernestas mėgaujasi laisvesniu grafiku bei skaniu maistu. Kiek pasilepinęs, jis vėl kibs į darbą ir ruošis kitoms fitneso varžyboms.