Šilutiškis Gvidas Galinauskas atstovauja Lietuvos U-18 rinktinei Europos krepšinio čempionate

krepsininkas galinauskas u-18 rinktinejeMažas miestelis – Šilutė, o kiek daug čia perspektyvių sportininkų!

Dabar galime pasidžiaugti ir krepšininko Gvido Galinausko pasiekimu: šiemet jis atstovauja U-18 (iki 18 metų) Lietuvos jaunių krepšinio rinktinei Graikijoje vykstančiame Europos jaunių krepšinio čempionate.

Gvidas rinktinėje – vienintelis mažo miestelio atstovas, visi komandos draugai – iš didmiesčių – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos.

Pradžia

Gvidas Galinauskas, gimęs 1997 m. rugsėjo 25 d., gyvena Žemaičių Naumiestyje. Šilutės sporto mokykloje lankyti krepšinio treniruotes pradėjo būdamas 10 metų. Jo noras žaisti buvo toks stiprus, kad beveik kiekvieną dieną iš Žemaičių Naumiesčio atvažiuodavo į Šilutę pamėtyti oranžinį kamuolį.

Treneris Kęstutis Šernius, jau tada pamatęs aukštoką vaikiną, tikėjo, kad dideliu darbštumu ir užsispyrimu pasižymintis berniukas gali pasiekti krepšinio aukštumas.gvidas galinauskas

Taip ir nutiko: prieš kelis mėnesius Šilutės sporto mokykla gavo raštą, kad į Lietuvos U-18 rinktinės stovyklą kviečiami net trys mokyklos auklėtiniai: Gvidas Galinauskas, Tauras Ulevičius ir Laurynas Stonkus. Taip pat į stovyklą buvo pakviestas ir šilutiškis Tadas Kararinas, kuris pernai atstovavo U-16 Lietuvos krepšinio rinktinei.

Iš šio ketvertuko rinktinės treneriui Sauliui Štombergui įtiko aukštaūgis – 201 cm ūgio – septyniolikmetis G.Galinauskas. „Svajonės pradėjo pildytis”, – taip šią žinią apibūdino pats Gvidas.

Pirmosios rungtynės Graikijoje

Pradžioje, ruošiantis Europos čempionatui, Lietuvos jaunių (iki 18 metų) rinktinė pasirodė gana blankokai, draugiški susitikimai nebuvo pergalingi. Tačiau praėjusį ketvirtadienį, pirmosiose čempionato rungtynėse Sauliaus Štombergo auklėtiniai 73:50 (23:17, 16:14, 16:7, 18:12) sutriuškino bendraamžius iš Bosnijos ir Hercogovinos.

Kitą dieną Lietuvos U-18 rinktinė pasiekė ir antrąją pergalę Europos jaunių čempionato D grupėje. Šįkart jiems pavyko nugalėti turnyro šeimininkus graikus rezultatu 70:64 (10:16, 22:20, 16:10, 22:18).

Pergalių maratono lietuviai nenutraukė ir susitikime su Kroatijos krepšininkais: paskutinėse D grupės rungtynėse jie varžovus įveikė rezultatu 72:66 (13:19, 21:13, 25:21, 13:13).

Keliauja į kitą etapą

Europos čempionato D grupės nugalėtoja tapusi Lietuvos jaunių rinktinė antrąjį čempionato etapą pradės savo sąskaitoje turėdama dvi įskaitines pergales.

Antrojo etapo F grupėje su Lietuvos rinktine varžysis bendraamžiai iš Turkijos, Italijos ir Rusijos.

Tikimės, kad lietuvaičiams pavyks parvežti medalius, kad ir kokios spalvos jie būtų.