Šilutiškis M. Budrikas „Gintarinės jūrmylės“ bėgime ­– trečias

Spalio 14 d. Pajūryje nuvilnijo XXIII tarptautinės bėgimo varžybos „Gintarinė jūrmylė“ ir Lietuvos rudens kroso čempionatas. Tai vienintelės varžybos Lietuvoje, kurių distancija matuojama jūrmylėmis. Geriausiai tarp šilutiškių sekėsi Mantui Budrikui, jis 1 jūrmylės bėgime iškovojo III vietą.

Šilutiškė R. Šmitaitė (Nr. 085) bendroje įskaitoje užėmė 17 vietą, o savo grupėje buvo dešimta.

Unikalioje bėgimo trasoje šiemet varžėsi sportininkai iš Lietuvos, Latvijos, Ukrainos ir Lenkijos. Savo jūrmylę Smiltynės miško takeliais nubėgti galėjo bet kuris norintis greitakojis.

Pagrindines distancijas (6 jūrmylės vyrams, 3 moterims) laimėjo Ukrainos bėgikai Mykola Mevsha (34:37) ir Maryna Nemchenko (19:00).

Šiame bėgime Šilutės rajono garbę gynė Mantas Budrikas, Naglis Romanovas, Martynas Znutas, Danielius Grikšas, Paulius Gužauskas, Justinas Jukna, Kostas Būdvytis, Rokas Mačiulaitis, Mykolas Nausėdas, Vaidas Lenkšas, Nojus Petraitis, Mykolas Maurius, Regimantas Leikus, Rivaldas Šmitas, Edmundas Šmitas, Rimgailė Šmitaitė, Austėja Petravičiūtė, Armanda Šimkutė, Evelina Budvytytė, Austėja Paldauskaitė, Justė Lileikytė, Luka Petkutė, Agnė Naruševičiūtė, Džiuga Sidaravičiūtė, Andrėja Šimkutė, Uršulė Nausėdaitė ir Goda Šiaudvytytė. Pastaroji Lietuvos rudens kroso čempionate (jaunių grupė) iškovojo VI vietą.

6 jūrmylių distanciją pasiryžo ir įveikė tik du šilutiškiai: E. Šmitas (55 min. 04 sek.) ir V. Lenkšas (59 min. 24 sek.). Norinčių bėgti 3 jūrmyles moterų šilutiškių neatsirado.

1 jūrmylės bėgime savo amžiaus grupėje M. Budrikas iškovojo III vietą, distanciją įveikęs per 7 min. 30 sek.

0,5 jūrmylės bėgime neblogai sekėsi ir savo amžiaus grupėje X vietą iškovojo Rimgailė Šmitaitė. Jos bėgime dalyvavo 74 greitakojai berniukai ir mergaitės.