Šilutiškis M.Mėgelaitis – fitneso čempionato sensacija

oazis megelaitis vilkasPasaulio kultūrizmo – fitneso čempionato Slovakijoje 2010-ųjų metų III vietos laimėtojas, Europos kultūrizmo – fitneso čempionato Lietuvoje čempionas, šilutiškis moksleivis Marius MĖGELAITIS toliau skina įspūdingas pergales.

Tuo metu, kai visa Šilutė šventė miesto gimtadienį, sporto klubo „Oazis“ atstovas Marius dalyvavo viena už kitas sunkesnėse aukštos klasės varžybose. Jose ne tik iškovojo itin aukštus apdovanojimus, bet ir buvo pripažintas didžiausią pažangą per metus padariusiu sportininku, o kai kurie teisėjai atvirai dėstė, jog Mariui prognozuoja pasaulio čempiono titulą.

Tiems, kam pasirodys, kad šiemetinės Mariaus pergalės ne tokios svarbios, kaip užpernykštės, paaiškiname, jog nuo pernai metų jis dalyvauja jau aukštesnio lygio federacijos čempionate. Tad M.Mėgelaitis ir jo treneris, sporto klubo „Oazis“ vadovas Mindaugas VILKAS išties turi kuo pasidžiaugti.

„Oazis“ – jau aukštesnėje federacijoje

M.Vilkas „Šilutės naujienoms“ pasakoja, kad dar prieš metus „Oazio“ atstovai pasirodydavo žemesnėje – WFF (World Fitness Federation) lygoje. Pernai šis Šilutės sporto klubas įstojo į aukštesnę, pasaulyje prestižine pripažintą IFBB (International Federation of Body Builders) šios sporto šakos federaciją.

IFBB vienija ir daugiau nei 25 mūsų šalies sporto klubus. Lietuvoje federacijos nariams vadovauja didžiausi šios sporto šakos žinovai ir Kauno kūno kultūros akademijos dėstytojai, jos prezidentas yra Romutis Kairaitis.

Ši federacija, anot M.Vilko, išskirtinė ne tik ypač aukštu savo sportininkų pasirengimo lygiu, bet ir ypač griežtu bei objektyviu vertinimu. Joje sudaryta teisėjų reitingavimo sistema, kuri ir lemia itin atidų bei teisingą vertinimą.

IFBB vertinamas sportininkų raumenų išsivystymo proporcingumas, kūno simetrija, ne mažiau svarbu sportininkų kūno reljefas bei tai, kaip jie save pristato, jų pasirodymų choreografija.oazis megelaitis

Pernai „Oaziui“ įstojus į IFBB, M.Vilko treniruojamas Šilutės pirmosios gimnazijos vienuoliktokas M.Mėgelaitis jau dalyvavo ketveriose varžybose, kurios vyko Lietuvoje. Tarp jų – ir šalies čempionatas Jonavoje.

Aukščiausia vieta, kurią pavyko iškovoti mūsų moksleiviui, buvo penktoji, bet ir jis pats, ir jo treneris dėl to labai džiaugiasi. „Yra dėl ko“, – sako M.Vilkas.

2011 m. Lietuvos čempionate Mariaus kategorijoje dalyvavo 13 sportininkų. Šilutiškis prasimušė į finalą ir tarp 6 sportininkų buvo penktas. Tai labai aukštas rezultatas.

Nepraleido nė vienos treniruotės

Vasarą, tik pasibaigus sezonui, Marius ir jo treneris išsikėlė sau itin aukštus tikslus ir vėl iš naujo kibo į darbą.

„Per visus devynis pasiruošimo mėnesius Marius nepraleido nė vienos treniruotės, – didžiuojasi savo auklėtinio valia M.Vilkas. – Valandų valandas kartu analizavome konkurentus, varžybų nuotraukas. Kiekvieną dieną Mariui buvo sudaromas vis naujas maisto racionas bei papildai, kiekvieną rytą buvo vertinama tos dienos forma, skaičiuojamos kalorijos, šimtus kartų bei ištisai šlifuojamas pozavimas, savęs pateikimas.“

Kaip dažnai tos treniruotės vykdavo? Pasirodo, pirmuosius 6 mėnesius – 6 kartus per savaitę, vėliau 2 mėnesius – kasdien, o paskutinį mėnesį treniruotis tekdavo net po 2 kartus per dieną. Taigi treniruočių salėje vaikinas kasdien praleisdavo po 4 valandas. Į treniruotes įėjo ir tokie dalykai, kaip pozavimas, choreografinis pasiruošimas.

Įveikė Europos čempionato finalininką

Varžybų sezonas prasidėjo gegužės 12-ąją ir varžybos vyko kiekvieną savaitgalį.

Pirmosios – „Jurbarko taurė“. Bet šiose varžybose nebuvo jaunių ir jaunimo kategorijos, todėl Mariui teko pasirodyti absoliučioje vyrų klasikinio kultūrizmo kategorijoje. Ir štai – tarp 9 dalyvių jauniausias iš jų – Marius – iškovojo IV vietą.
oazis megelaitis ir mergaites
„Esant prastesnės formos dalyvauti absoliučioje vyrų kategorijoje būtų tolygu savižudybei, bet pasirodėme gerai, tik koją pakišo neteisingai pasirinktas grimas, – sako M.Vilkas. – Būtume iškovoję trečią vietą, bet tai buvo pirmos sezono varžybos ir mes grūmėmes ne su sau lygiais varžovais. Vyrų lygis IFBB nepaprastai aukštas.“

Pagerinęs formą ir pataisęs klaideles, Marius su treneriu išvyko į Vilniaus miesto atviras kultūrizmo pirmenybes. I vieta savo kategorijoje – tokiu pasiekimu pradžiugino šilutiškis moksleivis.

Dar po savaitės – prestižinis turnyras „Saulės taurė“ Šiauliuose, kur Marius susitiko su absoliučiu praėjusių metų Lietuvos čempionu ir šių metų Europos čempionato finalininku Dainiumi Matulioniu iš Marijampolės. Jis – Lietuvos rinktinės trenerio Rinaldo Česnaičio auklėtinis, o šio trenerio auklėtiniai, pasak M.Vilko, paprastai nepralaimi.

„Abu žinojome, kad laimėti galėsime tik būdami visa galva geresni už varžovą, nes D.Matulionis – daugkartinis mūsų šalies čempionas“, – nerimą prieš varžybas prisimena Mariaus treneris.

Šilutiškiui pavyko – Marius įveikė priešininką ir iškovojo I vietą savo kategorijoje.

Tame pačiame turnyre buvo surengtos ir mišrių porų varžybos, kuriose M.Mėgelaitis pasirodė su šiauliete Lietuvos čempione Elėja Lukyte. I vieta tarp penkių dalyvių porų – ir šis iškovojimas dar nebuvo paskutinė šilutiškio pergalė „Saulės taurės“ čempionate. Be to, jis užėmė trečiąją vietą absoliučioje visų vyrų kategorijoje.

Teisėjai prognozuoja pasaulio čempiono titulą

Gegužės 26-ąją, kai Šilutėje šurmuliavo miesto šventė, Kaune vyko svarbiausios varžybos – Lietuvos XXXII čempionatas. Jame Marius antrą kartą įveikė pagrindinį savo varžovą D.Matulionį ir užėmė I vietą.

Renkant absoliutų visų jaunimo amžiaus grupių čempioną Marius irgi pripažintas geriausiu – jis įveikė net gerokai vyresnius jaunuolius ir pelnė absoliutaus jaunimo čempiono titulą.oazis taures

Be to, šilutiškis apdovanotas ir pereinamąja taure kaip didžiausią pažangą per metus padaręs sportininkas.

„Iki šiol Šilutėje dar nebuvo sportininko, kuris IFBB federacijoje pasiektų tiek aukštų apdovanojimų. Marius savo kategorijoje tapo tikra čempionato sensacija, o kai kurie teisėjai neslėpė, kad jį vertina kaip būsimą pasaulio čempioną“, – sako treneris M.Vilkas.

Fitnesas – ne tik vyriškas sportas

Čempionate dalyvavusiems sportininkams buvo atliekami ir dopingo testai. „Bet visko galima pasiekti ir nenaudojant draudžiamų preparatų, o vartojant dopingo sąraše neįrašytus papildus bei turint didelį norą, daug užsispyrimo, įdedant daug darbo ir tinkamai maitinantis“, – tokias savos sėkmės priežastis vardija Marius.

Šilutiškis treniruojasi jau penkti metai. Vaikinas žino, jog kitais metais jam nepavyks tiek laiko skirti treniruotėms, mat teks ruoštis abitūros egzaminams. Tolesnį savo kelią Marius mato Kūno kultūros akademijoje.

Marius ir jo treneris sako norintys paskatinti jaunus žmones susidomėti kūno rengyba (fitnesu). Tai – tikrai ne tik vyriškas sportas. Anot M.Vilko, šiame sporte yra kategorijų, kuriose akcentuojamas kaip tik moteriškumas, moters kūno grožis, proporcijos, tad yra kur pasireikšti ir merginoms.

„Tikime ir laukiame, kad rudenį į klubą ateis daug jaunų, gražių ir gabių žmonių, o padėti, išugdyti galima kiekvieną“, – sako klubo „Oazis“ vadovas M.Vilkas.