Šilutiškis penktą kartą tapo „Lietuvos Maximalistų“ stipendininku

luko arlausko knygaŠiais metais vykusi nacionalinė moksleivių skatinimo programa „Lietuvos Maximalistai“, kurią organizuoja prekybos tinkas „Maxima“ kartu su programos globėja Švietimo ir mokslo ministerija, ir vėl sulaukė didžiulio gabių moksleivių susidomėjimo. Į stipendijas pretendavo net 364 kandidatai – tai 28 daugiau nei pernai. Dėl to šiais mokslo metais buvo skirta 16 stipendijų daugiau nei 2015–2016 mokslo metais – iš viso net 61.

„Tokios stipendijos yra fantastiškas jaunų žmonių paskatinimas, toks ir turėtų būti verslo ir visuomenės bendradarbiavimas. Esu ir pats dalyvavęs bei laimėjęs „Lietuvos Maximalisto“ stipendiją, o dabar sveikinu kitus talentingus jaunus žmones. Prieš daugiau nei 10 metų laimėta stipendija man leido dalyvauti tarptautiniuose konkursuose ir siekti dar geresnių rezultatų“, – sako programos ambasadorius, žinomas šalies akordeonininkas Martynas Levickis.

„Lietuvos Maximalisto“ stipendijas 2016–2017 mokslo metais gaus net 60 bendrojo ugdymo mokyklų 3–12 klasių moksleivių. Dėl stipendijų moksleiviai tradiciškai varžėsi aštuoniose srityse – mokslo, muzikos, kūrybos ir meno, sporto, visuomeniškumo, ekologiškumo, inovacijų bei nuolatinio pažangumo.

„Lietuvos Maximalistai“ – vienas prasmingiausių, gražiausių mūsų projektų, nes padeda pačiam gabiausiam mūsų jaunimui, ateities lyderiams, siekti užsibrėžtų tikslų. Pabendravę su šiais moksleiviais kaskart liekame nustebinti, kokie jie brandūs ir motyvuoti, kaip prasmingai investuoja gaunamą stipendiją į savo ateitį. Remti tokį jaunimą buvo vienas geriausių mūsų sprendimų“, – sakė bendrovės „Maxima LT“ generalinis direktorius Žydrūnas Valkeris.

Aktyviausiai paraiškos, kaip ir pernai, buvo teikiamos mokslo ir sporto kategorijose, tačiau labiausiai augo nuolatinio pažangumo kategorija, kurioje šiemet apdovanoti net 36 moksleiviai. Pernai buvo paskelbti 25 šios kategorijos laureatai. Nuolatinio pažangumo kategorijoje apdovanojami moksleiviai, kurių visų mokomųjų dalykų trimestrų ar pusmečių balai buvo įvertinti tik 10 balų nepertraukiamai trejus metus iš eilės.

Vienas „Lietuvos Maximalistai“ stipendininkų, jau penktą kartą stipendiją laimintis Lukas Arlauskas, ketina rašyti ir išleisti penktąją savo knygą. „Labai mėgstu skaityti, tiesa, neturiu vieno mėgstamo žanro. O turbūt dar labiau man patinka rašyti – dabar mano pagrindinis tikslas yra išleisti knygą. Tai bus apysaka apie paauglių draugystę. Su šiuo kūriniu jau esu dalyvavęs filologų konkurse ir užėmiau trečią vietą“, – sako vienuoliktokas.

Kūrybos ir meno stipendiją šiemet laimėjęs dabar jau dvyliktokas Lukas Rebždys buvo ją laimėjęs ir pernai, o šias papildomas lėšas investavo į naują fotoaparatą. „Fotografija yra mano mylimiausias hobis – savo nuotraukomis galiu parodyti žmonėms pasaulį tokį, kokį matau aš. Didžiausia motyvacija man, kai kiti žavisi mano nuotraukomis. Rengiu parodas, kad kuo daugiau žmonių išvystų mano darbus“, – pasakoja vaikinas, šiuo metu įamžinantis gamtos vaizdus ir planuojantis būsimas parodas.

 „Mano mama trenerė todėl sportuoti pradėjau nuo mažens. Kuo geresnių rezultatų pasiekdavau, tuo būdavo daugiau azarto siekti dar geresnių. Vis dėlto gautą stipendiją investuosiu ne į sportą – papildomas lėšas taupau biomedicinos studijoms“, – sako Urtė Baikštytė iš Šiaulių. Dvyliktokė šią vasarą Europos lengvosios atletikos čempionate iki 18 metų laimėjo 2 vietą.

Nacionalinė moksleivių skatinimo programa „Lietuvos Maximalistai“, organizuojama kartu su Švietimo ir Mokslo ministerija, išaugo iš dviejų kitų prekybos tinklo „Maxima“ vykdytų švietimo paramos programų. „Maxima“ jau 13 metų laikosi šios strateginės rėmimo krypties ir stipendijomis skatina talentingus ir pažangius šalies moksleivius.