Šilutiškis pianistas Kasparas Mikužis dar trečioje klasėje liovėsi skaičiuoti trofėjus

Untitled-2Trečiadienį Lietuvos muzikų remimo fondas jau 25-tą kartą sukvies muzikus – tarptautinių konkursų laureatus – į pagerbimo iškilmes Prezidentūroje. Būtent nuo šios ceremonijos prasidėjo jau ketvirtį amžiaus trunkanti Fondo istorija.

1991-aisiais pirmą kartą į tuometinius Menininkų rūmus Fondas sukvietė 19 tarptautinių konkursų laureatų. Tarp jų buvo šiandien plačiai žinomi menininkai Petras Geniušas, Jurgis Karnavičius, Sigutė Stonytė, Birutė Vainiūnaitė, Judita Leitaitė, Guoda Gedvilaitė.

Šiandien Fondas didžiuojasi, pagerbęs jau arti 4000 laureatų ir jų pedagogų, kurie šios šventės akimirkas ir Lietuvos prezidentų padėkos raštus brangina ne mažiau nei konkursų apdovanojimus. Be to, ir Fondas laureatams parūpina premijas – jas skiria meno mecenatai, privatūs rėmėjai bei organizacijos.

Praėjusieji metai Lietuvos muzikams buvo derlingi. Keli jaunieji talentai parsivežė apdovanojimus net iš trijų keturių konkursų. Tarp jų – M.K.Čiurlionio Nacionalinės menų mokyklos penkiolikmetis pianistas, mokytojo Justo Dvariono auklėtinis Kasparas Mikužis. Jis tapo keturių tarptautinių konkursų Lietuvoje, Ukrainoje ir Portugalijoje laureatu.

Svariausiu savo pernykščiu laimėjimu Kasparas laiko B.Dvariono jaunųjų pianistų konkurso „Grand Prix“. Šiam mokinukui trečiadienį patikėta pasakyti ceremonijoje kalbą. „Noriu padėkoti visiems, kurie mane parėmė. Aišku, pirmiausia tai – mano mokytojas J.Dvarionas ir tėvai, bet padėjo ir įvairūs fondai. Dabar Muzikų rėmimo fondo dėka būsiu įvertintas ir Prezidentūroje“, – džiaugėsi Kasparas.

K.Mikužis yra užsienyje veikiančio fondo „SOS Talents“ stipendininkas bei M.Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo globotinis. Anot atlikėjo, fondai padeda ne tik nuvažiuoti į konkursus, bet ir pakviečia pasirodyti koncertuose. Kasparui jau teko koncertuoti ne tik gimtinėje, bet ir Vokietijoje, Prancūzijoje, Šveicarijoje, Olandijoje.

Šio jaunučio atlikėjo biografija netipiška ir tuo, kad jis – šilutiškis. Berniukas ilgą laiką važinėjo į pamokas M.K.Čiurlionio mokykloje net iš Šilutės – tik pernai, jau būdamas aštuntokas, jis pradėjo mokytis Vilniuje. „Apsisprendžiau tapti muziku, nes man patinka groti ir važinėti po pasaulį su koncertais“, – aiškino pianistas.

Ar nesunku suderinti mokslą prestižinėje mokykloje ir dažną dalyvavimą konkursuose? K.Mikužis prisipažino, jau pametęs konkursų, kuriuose pasirodė ir laimėjo, skaičių – pergalių neskaičiuojantis nuo trečios klasės. „Laimiu, pasidžiaugiu ir dirbu toliau. Jei jau įstojau į M.K.Čiurlionio mokyklą, kelio atgal nėra“, – juokavo pianistas.

Nepaisant didelio krūvio, mokytis jam sekasi. Kasparas patikino, kad turi laiko ir draugams, ir parvažiuoti namo, kai nesiruošia svarbiems išbandymams. Kodėl jam svarbu taip dažnai dalyvauti konkursuose? „Konkursai skatina rengti naujas programas, greitai mokytis kūrinius ir atlikti juos kuo geriau. Be to, vėliau tuos kūrinius galiu groti koncertuose, kurių taip pat atsiranda konkursų dėka“, – pasakojo pianistas.

Šį pirmadienį jis koncertavo Jungtinių Tautų būstinėje Ženevoje, po savaitės vyks į rimtą R.Schumanno pianistų konkursą Diuseldorfe. Vėliau jo laukia koncertai Vienos konservatorijoje ir Amsterdamo „Concertbegouw“.

Lrytas.lt inf.